Tynki

Tynki Baumit oraz Ceresit to lekka cementowo-wapienna mieszanka o bardzo dużej nośności przeznaczona do stosowania wewnątrz budynków. Tynki dostępne są w workach od 20 do 40 kilogramów w formie suchej. Przed użyciem należy wymieszać tynk z wodą. Nadaje się do nakładania maszynowego.

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. 14288
  Dostępne
  Mało i
  36,99 zł
 2. 37135
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 63,76 zł

  Special Price 43,78 zł

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Tynki – niezbędne wykończenie ścian

Tynk jest niezbędnym materiałem wykończeniowym zarówno na ścianach zewnętrznych budynków, jak i w pomieszczeniach. W związku z tym znajduje zastosowanie w czasie remontów oraz prac budowlanych. W ofercie internetowego sklepu budowlanego StukPuk znajdziesz szeroki wybór tynków zewnętrznych i wewnętrznych – sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rola tynków

Zadaniem tynków jest przede wszystkim zabezpieczenie ścian przed szkodliwym działaniem rozmaitych czynników – w przypadku tynków zewnętrznych przed opadami, zmiennymi temperaturami czy promieniowaniem UV, wewnętrzne zaś chronią przed parą wodną powstającą w pomieszczeniach lub ogniem. Nie należy jednak bagatelizować funkcji dekoracyjnej tynków wykończeniowych. Pozwalają one na dokładne wygładzenie ścian lub ozdobienie ich ciekawą fakturą. Stosowanie tynków jest także niezbędne do przeprowadzania innych prac wykończeniowych – wyrównane podłoże jest niezbędne do kładzenia styropianu lub płytek ceramicznych, a także zapewnia estetyczny wygląd ścianom malowanym farbami.

Rodzaje tynków zewnętrznych

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje tynku zewnętrznego. Zacznij od wyboru preparatu do przygotowania muru, np. obrzutki wstępnej cementowej Baumit Vorspritzer 40 kg – dzięki niej znacząco wyrównasz chłonność podłoża i poprawisz jego przyczepność. Możesz też pominąć ten etap i od razu przystąpić do kładzenia tynku o zwiększonej przyczepności, takiego jak tynk wapienny zewnętrzny Baumit Kalkin RK 39 35 kg, który jednocześnie może stanowić bazę pod tynki mineralne.

Warto też zadbać, aby ściany Twojego budynku cechowały się doskonałą paroprzepuszczalnością oraz hydrofobowością, co zapewni im trwałość w trudnych warunkach atmosferycznych. Do stworzenia takiej powłoki posłuży Ci tynk wapienno-cementowy Baumit LL66 Plus 35 kg. Koniecznie zwróć uwagę na metodę nakładania tynku – poszczególne preparaty są przystosowane do rozprowadzania ręcznego lub przy pomocy specjalnego natrysku, który skraca czas trwania prac wykończeniowych.

Ciekawą opcją jest także zastosowanie tynku ciepłochłonnego, np. Baumit ThermoPutz – dzięki niemu izolacja termiczna budynku staje się o wiele lepsza, a dodatkowo można go stosować zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach.

Tynki wewnętrzne – wybór w sklepie StukPuk

Wybierając tynk do wnętrz, zwróć uwagę na produkt marki Baumit MVR Uni 40 kg – nie wymaga on stosowania obrzutki wstępnej, a dzięki swojej uniwersalności nadaje się do kładzenia na większości podłoży mineralnych. Jeśli jednak poszukujesz tynku o zwiększonej przyczepności, idealny okaże się produkt z serii Baumit Uno Red, znajdujący zastosowanie nawet na bardzo chłonnych powierzchniach. Decydując się na tynk gipsowy Baumit Ratio Power 30 kg zyskasz natomiast powłoki o zwiększonej twardości, odporności na ściskanie oraz posiadające właściwości ognioochronne. Zajrzyj do naszej oferty i zaopatrz się w tynk najlepiej spełniający Twoje oczekiwania.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random