Grunty

Podkłady gruntujące Baumit oraz Ceresit przeznaczone są do wstępnego wyrównywania, zabezpieczania przed pękaniem i ograniczania chłonności podłoża przed nałożeniem końcowej warstwy tynku, gładzi lub powłoki epoksydowej. Grunty dostępne są w formie płynnej lub sypkiej wymagającej rozpuszczenia w wodzie.

Brak produktów spełniających kryteria.

Grunty – idealne do wyrównywania powierzchni i zabezpieczania jej przed pękaniem

Podczas remontu mieszkania często koniecznie jest gruntowanie. Dzięki dostępnym w formie sypkiej lub płynnej gruntom dokonasz wstępnego wyrównania powierzchni, zabezpieczysz je przed pękaniem oraz ograniczysz chłonność podłoża. Sprawdź, jaki grunt wybrać.

Tynki i gładzie – użyteczne materiały budowlane

W skład materiałów budowlanych wchodzą produkty takie jak folie budowlane, fugi i silikony, kleje, taśmy budowlane czy tynki i gładzie. Do tych ostatnich należą m.in. grunty. Dostępne w naszej ofercie podkłady gruntujące marek Baumit oraz Ceresit przydają się podczas wstępnych prac remontowych: wyrównywania powierzchni, zabezpieczenia ich przed pękaniem, a także ograniczania chłonności podłoża. Stosuje się je przed nałożeniem tynku, gładzi albo powłoki epoksydowej. Do wyrównywania powierzchni służą także gładzie i szpachle. Wygładzisz nimi sufity oraz ściany. Wygodne są zwłaszcza te w formie gotowej do użycia gęstej pasty. Na ostatnim etapie warto zastosować tynk – lekką cementowo-wapienną mieszankę o dużej nośności.

Grunty do wyrównywania powierzchni – specyfikacja

W naszej ofercie dostępne są podkłady wzmacniające przyczepność tynków cementowo-wapiennych do betonu. W zależności od marki mogą składać się ze spoiwa organicznego, wody, piasku kwarcowego i innych dodatków. Bazę części produktów stanowi wodna dyspersja żywic syntetycznych. Preparaty z piaskiem kwarcowym nadają się do stosowania na powierzchniach niechłonnych oraz o małej chłonności. Zwiększają przyczepność tynków gipsowych od powierzchni betonowych. Podkładów wzmacniających do tynków w formie gotowej nie należy rozcieńczać. Ich alternatywę stanowią nierozcieńczane środki w formie płynnej oraz środki w formie sypkiej – rozpuszczane w wodzie. Podczas remontu świetnie sprawdzają się jako preparat do pokrywania powierzchni gładkich.

Grunty do powierzchni nasiąkliwych

Nasz asortyment obejmuje również preparaty do gruntowania podłoży nasiąkliwych. Stosuje się je przed wykonaniem gładzi szpachlowych, dekoracyjnych mas szpachlowych, a także przed pomalowaniem pomieszczenia. Powierzchnie, na których został użyty grunt, mają obniżoną nasiąkliwość, a dzięki temu materiały nakładane na nie nie przesychają zbyt szybko. Preparaty do gruntowania wnikają w powierzchnię i wiążą ziarna kruszywa, ale nie powodują zwiększania parametrów wytrzymałościowych. Warto stosować je na podłożach gipsowych i gazobetonowych, betonie: tradycyjnym i komórkowym, tynkach: cementowym i cementowo-wapiennym. Możesz zagruntować nimi nieimpregnowane płyty gipsowo-kartonowe. Szybkoschnącego preparatu do gruntowania użyjesz w budynku i na zewnątrz. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz taki rodzaj oraz wielkość opakowania gruntu, jakie będą odpowiadać Twoim potrzebom.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości