Gładzie i szpachle

Gładzie i szpachle Ceresit oraz Baumit przeznaczone są do wyrównywania i wygładzania powierzchni ścian oraz sufitów. Gładzie dostępne są w formie gotowej mieszanki sypkiej wymagające wymieszania z wodą. Cześć szpachli można jednak dostać w formie gotowej do użycia gęstej pasty.

Brak produktów spełniających kryteria.

Gładzie i szpachle – by ściana była piękna i gładka

Proste i gładkie powierzchnie pomalowane na odpowiednio dobrany kolor dodadzą elegancji każdemu pomieszczeniu. Niestety stare, zniszczone ściany z licznymi ubytkami nie prezentują się najlepiej. Dlatego warto podczas remontu odpowiednio o nie zadbać – w ofercie sklepu StukPuk.pl znajdziesz gładzie i szpachle potrzebne do ich wyrównania.

Co zrobić by stare i nierówne powierzchnie ścian zalśniły nowym blaskiem? Jak przygotować je do tapetowania lub malowania? Czym różni się gips szpachlowy od gładzi gipsowej? Jaką funkcję pełnią i kiedy należy je użyć?

Szpachlówka gipsowa lub wapienna pokrywa znaczne nierówności

Szpachlówka jest twarda i mocno trzyma się podłoża, np. tynku lub betonu, dlatego możesz nakładać na nie grubsze jej warstwy. Świetnie się sprawdza przy pracach remontowych prowadzonych w starych domach czy mieszkaniach. Służy zarówno do uzupełniania większych ubytków, poprawiania nierówności, jak i wyprowadzania kątów oraz płaszczyzn ścian lub sufitów. Możesz ją również zastosować do uzupełnienia połączeń płyt gipsowo-kartonowych lub maskowania instalacji elektrycznej. Jest jednak znacznie trudniejsza do oszlifowania w porównaniu z gładzią.

W ofercie sklepu StukPuk.pl znajdziesz dwa rodzaje szpachlówek, które różnią się składem. Na przykład szpachla wapienna, dzięki zawartości wapna hydraulicznego, jest odporna na działanie wody, dlatego też doskonale się sprawdzi do prac wewnątrz, a także na zewnątrz budynku. Do ręcznego szpachlowania ścian i sufitów w mieszkaniu doskonale nadaje się gips szpachlowy, który możesz stosować jako podkład pod gładzie, tapety lub powłoki malarskie.

Gładzie nadadzą Twojej ścianie elegancki efekt wykończeniowy

Jeśli chcesz, by powierzchnia Twojej ściany była niemal idealnie gładka, zastosuj gładź gipsową. Jest to produkt wykonany na bazie spoiw gipsowych o znacznie drobniejszym ziarnie w porównaniu ze szpachlówką. Można go zastosować na już istniejący tynk lub wcześniej położoną gładź szpachlową. Mała granulacja produktu umożliwi Ci nakładanie cienkich warstw, których grubość nie powinna przekraczać 6 mm. Po wyschnięciu nadaje ona ścianom gładką powierzchnię oraz jednolity, jasny kolor. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci je pomalować. W asortymencie sklepu StukPuk.pl znajdziesz różne rodzaje gładzi np. gotowa gładź finiszowa biała Ceresit czy gładź szpachlowa gipsowa Ceresit.

Jak nakładać szpachlówkę i gładź

Niezależnie, czy będziesz uzupełniać duże ubytki w ścianie za pomocą szpachlówki gipsowej, czy też tylko wyrównywać jej powierzchnię za pomocą gładzi, zasady ich nakładania są podobne. Po pierwsze musisz przygotować podłoże. Następnie rozrobioną masę nakładać szpachlą i wyrównać. Po wyschnięciu powinno się wyszlifować ściany papierem ściernym np. z użyciem szlifierki.

Wszystkie produkty, które będę Ci potrzebne do położenia szpachli i gładzi znajdziesz na stronie sklepu StukPuk.pl

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random