Podkłady podłogowe

Podkłady podłogowe Baumit i Ceresit to specjalnie przygotowana sucha mieszanka cementowa wymagająca przed użyciem dodania odpowiedniej ilości wody. Podkłady tego typu pozwalają na wygładzenie powierzchni podłogi oraz zabezpieczają przed pękaniem właściwej warstwy podłogowej.

Brak produktów spełniających kryteria.

Wykonuj posadzki z wybranymi podkładami podłogowymi

Jeśli musisz naprawić lub stworzyć posadzkę, z pewnością przyda Ci się wybrany podkład podłogowy. To rodzaj materiału budowlanego, z którego łatwo i szybko powstanie gotowe do dalszego wykończenia lub użytku podłoże. Sprawdź, jakie podkłady budowlane przygotował dla Ciebie sklep internetowy StukPuk.

Rodzaje podkładów podłogowymi

Wśród rozmaitych zapraw służących do tworzenia posadzek znajdziesz różne podkłady podłogowe. Dzielą się one między innymi na masy samopoziomujące, wzmocnione włóknami oraz suche. Podkłady podłogowe mogą być również mniej lub bardziej szybkowiążące. Niektóre z nich będą się również nadawać także na zewnątrz budynków, gdzie zniosą trudne warunki atmosferyczne. Kluczową zatem kwestią jest odpowiedni wybór mieszanki. Suche pokłady podłogowe są gotowymi zaprawami o odpowiednich komponentach – wystarczy, że połączysz je z wodą w odpowiednich proporcjach, a będą gotowe do nałożenia i rozprowadzenia w pożądanym miejscu.

Właściwości podkładów podłogowych

Podkłady podłogowe suche to specjalnie skomponowane mieszanki materiałów o starannie dobranych właściwościach. Najczęściej bazują na gipsie i cemencie. Z pomocą szybkowiążącego podkładu podłogowego stworzysz powierzchnię zdolną do wytrzymania dużych obciążeń i gotową do właściwego wykończenia. Na takich posadzkach betonowych możesz kłaść później rozmaite elementy służące do nadania podłodze estetycznego i funkcjonalnego charakteru. Do większości oferowanych tu podkładów podłogowych dopasujesz panele, płytki czy deski drewniane i parkiet. Niektóre z mieszanek są również mrozoodporne i nadają się do wykonania posadzek na balkonach czy w piwnicach. Podkład podłogowy cementowy FaserEstrich marki Baumit wzmocniony włóknami nadaje się pod wszelkie posadzki – również pływające i przystosowane do ogrzewania podłogowego.

Wykonaj trwałą i estetyczną posadzkę

Podkłady podłogowe zebrane w internetowym sklepie StukPuk są niezbędne podczas wielu prac budowlanych oraz remontów. Jeśli chcesz łatwo i szybko tworzyć posadzki, z pewnością warto, abyś z nich skorzystał. Dzięki szerokiej ofercie materiałów budowlanych w internetowym markecie budowlanym StukPuk znajdziesz duży wybór podkładów podłogowych suchych znanych i cenionych marek, jak Ceresit czy Baumit. Jest tu również doskonała zaprawa samopoziomująca, która umożliwi Ci wyrównanie podłoża i przygotuje je do wylania właściwej posadzki. Mrozo- i wodoodporność sprawiają, że możesz ją swobodnie zastosować również na zewnątrz budynków, np. do tworzenia podłogi na tarasie.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości