Grunty

Grunty Baumit oraz Ceresit to produkty przeznaczone do powierzchni chłonnych i porowatych. W połączeniu z zaprawami klejowymi świetnie zabezpieczają je przed pękaniem. Swoje zastosowanie znajdują w gruntowaniu podłoży nasiąkliwych, nadmiernie chłonnych i osłabionych. Wzmacniają podłoże i szybko wysychają. Są bardzo wydajne. Emulsje poleca się do gruntowania powierzchni takich jak, np. beton, gazobeton, płyty cementowe, płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe i cementowe.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 14229
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 33,83 zł

  Special Price 19,88 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Grunty oraz podkłady gruntujące

Gruntowanie ścian to jedna z ważniejszych czynności przeprowadzanych podczas wykańczania lub odnawiania powierzchni. Dlaczego jest tak istotna? To dzięki niej ściany pozostają gładkie, a kolorowa farba dłużej zachowuje swoją barwę. W internetowym markecie StukPuk.pl przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę gruntów i podkładów gruntujących.

Czym jest gruntowanie i jakie są jego zalety?

Gruntowanie jest czynnością poprzedzającą malowanie ścian czy wykładanie podłogi. Jego celem jest zmniejszenie chłonności powierzchni i utwardzenie jej. Dzięki gruntowi faktura podłoża wyrównuje się i staje się bardziej przyczepna – pomaga to podczas nakładania farby, która nie spływa z zagruntowanej ściany, a nałożona powłoka jest gładsza i bardziej jednolita. Zastosowanie podkładu gruntującego przyczynia się do zwiększenia oszczędności. Choć powoduje konieczność zakupienia dodatkowego materiału wykończeniowego, jakim jest grunt, powierzchnia nim pokryta nie pęka i nie niszczeje tak szybko, jak niezagruntowana. Decydując się na nałożenie gruntu na podłoże przeznaczone do malowania zabezpieczasz się przed koniecznością częstego odświeżania wyglądu ścian, sufitów i podłóg.

Kiedy warto zastosować grunt i podkłady gruntujące?

Grunt do ścian oraz podkłady gruntujące przydają się zawsze kiedy wykańczasz budowę domu oraz w mieszkaniach deweloperskich, przed nałożeniem kolorowych farb. Warto po nie sięgnąć także przed przystąpieniem do odnawiania powierzchni. Gruntowaniu poddaje się nowe tynki i świeżo wyłożone gładzie gipsowe. Również zgrubnie zdrapane farby i inne powłoki malarskie będą mniej uciążliwe w dalszym remoncie, jeśli wyrównasz je za pomocą gruntu. Gruntując uzupełnione ubytki w ścianach oraz zatynkowane szczeliny przed malowaniem kolorową farbą, zyskasz bardziej jednolitą i estetyczną powierzchnię.

Czy można i warto pominąć gruntowanie?

Teoretycznie gruntowanie ścian nie jest czynnością niezbędną. W praktyce, pominięcie nałożenia podkładu gruntującego w większości przypadków prowadzi do wczesnego pojawienia się pęknięć na powierzchni i łuszczenia powłok malarskich. Farba znacznie gorzej przywiera do podłoża, co jest najczęstszą przyczyną zabrudzeń powstałych podczas dotykania jej. Gruntując ściany zabezpieczasz je przed zniszczeniem i sprawiasz, że dłużej wyglądają estetycznie i atrakcyjnie.

Gruntowanie krok po kroku

Gruntowanie należy do jednych z prostszych czynności remontowych. Wystarczy starannie wymieszać farbę gruntującą lub podkład gruntujący i przygotowany preparat nałożyć pędzlem lub wałkiem. Wystarczy już jedna warstwa gruntu, by uzyskać oczekiwany efekt. Powłokę wierzchnią można nałożyć po kilku godzinach. Już dziś sprawdź zatem szeroką ofertę gruntów w asortymencie StukPuk.pl!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości