30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zamów lub zapytaj:
tel. +48 71 750 60 06

kontakt@stukpuk.pl

Membrany dachowe

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

 1. 19194
  Dostępne
  100 i
  220,48 zł
 2. 19195
  Dostępne
  50 i
  284,95 zł
 3. 19197
  Dostępne
  100 i
  197,59 zł
 4. 19198
  Dostępne
  100 i
  209,98 zł
 5. 19199
  Dostępne
  100 i
  245,69 zł
 6. 19200
  Dostępne
  100 i
  283,48 zł

Ustaw kierunek malejący

6 produkt(ów)

Membrany dachowe – zabezpieczą przed zawilgoceniem

Budując własny dom, z pewnością zwracasz uwagę na to, żeby wszystko było wykonane jak najdokładniej. Dotyczy to szczególnie dachu – jego przeciekanie może wpłynąć na całą konstrukcję. O szczelność pokrycia dachowego zadbasz, montując specjalną membranę. Zobacz, jakie produkty z tej kategorii znajdziesz w internetowym markecie budowlanym StukPuk!

Jaką rolę w konstrukcji dachowej spełnia membrana?

Membranę dachową stosuje się z dwóch powodów. Jej pierwsza i najważniejsza funkcja polega na zabezpieczaniu połaci przed przenikaniem wody opadowej do wnętrza konstrukcji. Z drugiej strony powinna jednak umożliwiać swobodne odparowywanie wilgoci, która zebrała się pod dachem na warstwie ocieplenia – w przeciwnym razie mogłoby to doprowadzić do zawilgocenia materiału ociepleniowego i obniżenia jego funkcjonalności.

Dobra membrana dachowa – czyli jaka?

Podczas kupowania membrany dachowej warto uwzględnić przede wszystkim jej grubość oraz stopień paroprzepuszczalności. Z czym wiąże się ten drugi parametr? Mniejsza paroprzepuszczalność folii dachowej może oznaczać, że pod jej powierzchnią będzie się skraplać woda. Efekt? Po pewnym czasie może to doprowadzić do zawilgocenia ocieplenia, a tym samym do utraty jego właściwości – ostatecznie wpłynie to na zwiększenie kosztów ogrzewania domu. Dlatego też zawsze zwracaj uwagę na stopień paroprzepuszczalności membrany dachowej i wybieraj produkty o największej wartości.

Istotne jest również to, aby przeznaczona do odprowadzenia wilgoć była w stanie lotnym – materiał przepuszcza parę wodną, jednak krople wody mogą się na niej zatrzymać. Jak dobrać membranę, by wilgoć prawidłowo się odprowadzała? Zwróć uwagę na rodzaj ocieplenia i temperaturę powietrza – wilgoć skropli się tylko wtedy, gdy temperatura będzie dość wysoka.

Membrany dachowe w ofercie StukPuk

W asortymencie StukPuk można znaleźć membrany dachowe o najróżniejszych parametrach technicznych. Proponujemy Ci zarówno cienkie, jak i nieco grubsze folie – dopasujesz je z powodzeniem do niemalże każdej konstrukcji dachowej. Zobacz np. naszą membranę dachową Tytan 3000, której gramatura jest równa 90 g/m² – jest to jeden z najcieńszych modeli. Jeśli zależy Ci na nieco grubszej izolacji dachu, możesz z kolei sięgnąć po folię Tytan 160, której grubość wynosi aż 160 g/m². Sprawia to, że jest idealna do stosowania pod takimi pokryciami, jak gont bitumiczny, dachówka ceramiczna czy blacha. Szukasz innych membran dachowych? Zerknij do internetowego sklepu budowlanego StukPuk i znajdź produkt, który spełnia Twoje wymagania!