Taśmy uszczelniające

Taśmy uszczelniające Baumit i Ceresit do zabezpieczania elementów mokrych to produkty, które idealnie nadają się do ochrony spoin przed przenikaniem wody i wilgoci. Oznaczają się dużą elastycznością, paroprzepuszczalnością, a dodatkowo są odporne na agresywne media. Wysokie parametry techniczne sprawiają, że taśmy mogą być stosowane na różnego rodzaju podłożach i w różnych pomieszczeniach.

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

 1. 16089
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 15,99 zł

  Special Price 10,21 zł

 2. 16090
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 15,99 zł

  Special Price 10,12 zł

 3. 16091
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 9,99 zł

  Special Price 6,24 zł

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

Taśmy uszczelniające do różnych zastosowań

Hydroizolacja posadzki odgrywa szczególną rolę w łazience. W końcu w tym pomieszczeniu nietrudno o zalanie posadzki – zwłaszcza wtedy, gdy znajduje się w nim prysznic typu walk-in, czyli bez kabiny. Do prawidłowego zabezpieczenia podłogi łazienkowej przed wilgocią potrzebna Ci będzie taśma uszczelniająca. Sprawdź, jakie jej rodzaje znajdziesz w asortymencie internetowego sklepu budowlanego StukPuk!

Do czego wykorzystasz taśmy uszczelniające do podłogi?

Taśmy uszczelniające świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności – przede wszystkim w łazienkach czy pralniach. Ich zadanie polega na ochronie podłoża, spoin między płytkami oraz przejść przyłączy sanitarnych przed przeciekaniem. Gdzie najczęściej stosuje się taśmy uszczelniające wodoszczelne? W systemach dylatacyjnych podłogi oraz tam, gdzie posadzka łączy się ze ścianą. Sprawdzają się również w roli uszczelnienia przerw roboczych w betonowych konstrukcjach.

Taśmy uszczelniające są też nieodzownym elementem kabin prysznicowych typu walk-in, czyli takich, które nie posiadają brodzika, lecz są montowane bezpośrednio na posadzce. Dzięki nim woda spływa z powierzchni podłogi bezpośrednio do odpływu i nie przecieka przez płytki – cała konstrukcja jest więc szczelna i nie działa destrukcyjnie na glazurę, zaprawę czy fugę.

Właściwości taśm uszczelniających wodoszczelnych

W asortymencie StukPuk znajdziesz taśmy uszczelniające wykonane z różnych materiałów – m.in. z folii poliestrowej, polimeru lub termoplastycznego elastomeru. Materiały te są jednocześnie elastyczne i odporne na rozciąganie, co ułatwia montaż taśmy. Wykazują również odporność na działanie alkaliów. Dzięki temu można je łączyć z masami bitumicznymi jedno- lub dwuskładnikowymi bez obawy o utratę szczelności wykonanej hydroizolacji.

Mankiety uszczelniające – do czego służą?

Taśma uszczelniająca to tylko jeden z elementów hydroizolacji podłogi łazienkowej. Do akcesoriów z tej grupy można też zaliczyć mankiety uszczelniające oraz narożniki wewnętrzne i zewnętrzne. Łącząc je z taśmą, uzyskasz izolację o gładkiej, bezspoinowej powierzchni, która będzie idealnie dopasowana do każdego fragmentu posadzki – przeciekanie będzie niemalże niemożliwe. Istotny jest jednak sposób montażu – mankiet uszczelniający lub narożnik musi zostać wtopiony w masę bitumiczną tak, aby miejsce łączenia nie było widoczne. Zobacz też inne akcesoria hydroizolacyjne, które zebraliśmy dla Ciebie w sklepie internetowym StukPuk!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości