Materiały uszczelniające, których potrzebujesz na budowie

Niezależnie od tego, czy wykańczasz pomieszczenia, czy powierzchnie tarasów i podjazdów, będziesz potrzebował odpowiedniego asortymentu zabezpieczającego podłoża przed warunkami fizycznymi, chemicznymi i atmosferycznymi. W tym celu posłużą Ci budowlane materiały uszczelniające. Zobacz, jaki masz wybór i sięgnij po te, które doskonale sprawdzą się podczas Twojej pracy.

Rodzaje materiałów uszczelniających

Wśród materiałów budowlanych w asortymencie internetowego sklepu StukPuk znajdziesz również specjalistyczne artykuły, służące do ochrony powstających podłoży czy zamocowań przed warunkami zewnętrznymi. Dzielą się one na płynne folie i taśmy uszczelniające, które przydadzą Ci się w licznych czynnościach związanych z budową. Do materiałów uszczelniających z pierwszej grupy zaliczają się produkty w formie zapraw, folii w płynie i powłok, które po jakimś czasie ich zastosowania samoczynnie utwardzają się (poprzez odparowanie wilgoci). Wśród drugich artykułów znajdziesz natomiast rozmaite kołnierze, mankiety, narożniki i taśmy uszczelniające. Posłużą Ci one do zabezpieczania elementów mokrych.

Materiały uszczelniające w formie płynnych folii

Tego rodzaju materiały izolacyjne są bardzo uniwersalne – nadają się zarówno do pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynków. Folie w płynie zapewniają uszczelnienie przeciwwodne, ale zabezpieczają również powierzchnie i elementy przed rozmaitymi środkami, takimi jak oleje, kwasy, a nawet grzyby. Ten elastyczny materiał uszczelniający ma tę zaletę, że możesz ją swobodnie stosować nawet w przypadku elementów i powierzchni, które są mokre. W szerokiej ofercie sklepu internetowego StukPuk znajdziesz folie płynne najlepszych marek budowlanych – Ceresit, Baumit, Tytan i Soudal. Większość zapraw uszczelniających, jakie zebrano w tej kategorii, należy tylko wymieszać z wodą – otrzymasz wtedy gotowy do użycia produkt izolacyjny.

Taśmy uszczelniające – kiedy je wykorzystać?

Materiały uszczelniające w formie taśmy przydadzą Ci się wszędzie tam, gdzie chcesz zabezpieczyć miejsca spojeń przed oddziaływaniem wilgoci. Wybrane rodzaje, np. z firmy Baumit, Tytan czy Ceresit mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Te taśmy uszczelniające służą szczególnie hydroizolacji połączeń typu ściana-podłoga czy ściana-ściana. Przydadzą się np., gdy wykańczasz powierzchnie płytkami ceramicznymi. Często dany materiał uszczelniający jest łączony z innym – sprawdź zatem, czego potrzebujesz i zajrzyj do obydwu kategorii z asortymentem do izolacji. Na stukpuk.pl znajdziesz wiele rozwiązań budowlanych.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości