Piany – uniwersalne uszczelniacze do różnych powierzchni

Piana montażowa to preparat potrzebny m.in. do osadzania ościeżnic drzwiowych czy do uszczelniania przestrzeni między ścianą a ramą okna. Wybierając chemię budowlaną, zajrzyj do internetowego marketu budowlanego StukPuk. Oferujemy Ci bogaty wybór pianek poliuretanowych o różnych właściwościach – sprawdź, która z nich może Ci się przydać!

Pianka montażowa – zastosowanie

Pianki poliuretanowe są wykorzystywane przede wszystkim do stabilizacji ościeżnic drzwiowych i okiennych, jak również parapetów. Wypełniając pustą przestrzeń między ścianą a ramą, preparat nie tylko je unieruchamia, lecz także zapewnia izolację termiczną. W ten sposób pozbędziesz się mostków termicznych, dzięki czemu ogrzewanie domu stanie się wydajniejsze i tańsze w eksploatacji. Pianka montażowa może również izolować dźwięki, jednak ze względu na jej punktowe zastosowanie nie odgrywa zbyt dużej roli w całościowej izolacji akustycznej domu.

Rodzaje pian poliuretanowych

Ogólny podział pian obejmuje preparaty zimowe, letnie i całoroczne. Pianki montażowe zimowe można stosować nawet przy temperaturze otoczenia sięgającej -10°C bez obawy o to, że spoina nie zwiąże – zobacz np. pianę pistoletową zimową Maxi Soudal. Preparaty letnie najlepiej aplikować wtedy, gdy jest dość ciepło. Najbardziej uniwersalne z nich są pianki poliuretanowe całoroczne – można ich używać przez cały rok, uważając jednak, by temperatura otoczenia nie była ekstremalnie ciepła lub zimna.

Piany montażowe cechują się też prężnością, czyli zdolnością do zwiększania swojej objętości. Biorąc pod uwagę to kryterium, można je podzielić na wysokoprężne oraz niskoprężne. Sprawdź np. naszą piankę montażową niskoprężną TYTAN LOW EXPANSION, która wykazuje dość niski przyrost objętości – na poziomie 30-60%. Takie właściwości sprawiają, że wykonanie precyzyjnej spoiny nie sprawi Ci problemu.

Akcesoria do pian poliuretanowych

Jeśli zależy Ci na precyzyjnej aplikacji piany montażowej, powinieneś zainwestować w pistolet do piany. Dzięki zastosowaniu długiej i cienkiej dyszy dotrzesz narzędziem nawet do ciężko dostępnych miejsc, nakładając zawsze idealną ilość preparatu. Pistolety są przeznaczone do wielokrotnego użytku – wystarczy je tylko wyczyścić po pracy. W tym celu możesz wykorzystać czyścik do pian poliuretanowych – środek łatwo usunie resztki zaschniętej spoiny i przygotuje narzędzie do kolejnej aplikacji. Zarówno pistolety, jak i czyściki znajdziesz w asortymencie StukPuk. Zobacz, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości