Kleje do wykładzin

Kleje do wykładzin Tytan to kolejna duża grupa klejów przeznaczona do przyklejania wykładzin podłogowych. W związku z tym, ze na rynku jest kilkanaście grup wykładzin tj. wykładziny z twardego PVC, syntetyczne, filcowe, korkowe, naturalne i inne. Producenci klejów stworzyli do każdej z podgrup odpowiedni klej. Ich głównym zadaniem jest przyklejenie wykładziny w taki sposób, aby jej użytkowanie było jak najbardziej komfortowe, jednoczenie wymiana jej nie była zbyt skomplikowana.

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. 2575
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 9,99 zł

  Special Price 5,98 zł

 2. -37% Klej Osakryl 7 kg Tytan Professional KLN-OS----700
  2577
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 55,95 zł

  Special Price 35,55 zł

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Trwałe i skuteczne kleje do wykładzin

Zastosowanie wykładziny stanowi świetny sposób na kreatywne i funkcjonalne wykończenie posadzki w pomieszczeniu. Dzięki temu podłoga jest miękka i ciepła, a zatem komfortowa dla użytkownika. Aby jednak taka okładzina była trwała, trzeba ją odpowiednio przymocować. Zobacz, jakie kleje do wykładzin znajdziesz w ofercie StukPuk!

Montaż wykładziny – z klejem czy bez?

Istnieją 2 sposoby układania wykładziny – przy pomocy kleju lub bez niego. Ta druga metoda sprawdza się w przypadku mniejszych pomieszczeń, których metraż nie przekracza 20 m². Polega na wyłożeniu okładziny w jednym kawałku na posadzce z pozostawieniem niewielkiego zapasu na brzegi, a następnie przymocowanie jej do ścian specjalnym listwami. Znacznie trwalszym i stabilniejszym rozwiązaniem jest przyklejenie wykładziny przy pomocy taśmy klejącej lub kleju. W ten sposób zyskujesz pewność, że produkt pozostanie na swoim miejscu i nie będzie się poruszać podczas chodzenia po nim.

Jakie kleje sprawdzą się przy układaniu wykładziny?

Do Twojej dyspozycji są 2 rodzaje klejów do wykładzin: wodorozcieńczalne oraz profesjonalne. Czym się od siebie różnią? Kleje z tej pierwszej grupy są przeznaczone do rozprowadzania wałkami, dlatego też ich aplikacja przebiega szybko i sprawnie. Co więcej, ich skład chemiczny ułatwia też późniejszy demontaż w sytuacji, gdy chcesz zmienić okładzinę. Przyklejanie wykładziny klejem profesjonalnym jest nieco trudniejsze, gdyż szybko zasycha. Rozwiązanie to poleca się zatem bardziej doświadczonym użytkownikom. Warto jednak wspomnieć o tym, że zastosowanie takiego preparatu może wzmocnić wykładzinę – dzięki temu będzie mniej podatna na przetarcie czy rozerwanie. Używając go, zapobiegniesz również ewentualnemu fałdowaniu okładziny podczas użytkowania – z tego powodu warto sięgnąć po klej profesjonalny np. w pokoju dziecięcym.

Jakie kleje do wykładziny oferuje StukPuk?

Sklep internetowy StukPuk posiada bogaty wybór klejów do wykładzin cechujących się zróżnicowanymi właściwościami. Na uwagę zasługuje np. klej uniwersalny Tytan WB-180, który sprawdza się w przypadku okładzin wykonanych z przeróżnych materiałów – od dywanu po PCV oraz śliskie linoleum. Zobacz też nasz specjalny klej do wykładzin wykonanych z PCV i linoleum – jego składniki doskonale reagują z tymi materiałami, tworząc wyjątkowo trwałą spoinę. Przyjrzyj się ofercie klejów do wykładzin znajdujących się w markecie budowlanym StukPuk i znajdź ten, który najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości