Kleje do płytek

Kleje do płytek ceramicznych Tytan to duża grupa klejów na bazie cementu, rozpuszczalników lub dyspersji akrylowych. Kleje cementowe sprzedawane są w workach, które należy przed zastosowaniem wymieszać z wodą, są one najbardziej rozpowszechnioną i popularną grupą na rynku. Mamy do dyspozycji również inne rodzaje klejów najczęściej w postaci już gotowych mas klejących.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 2565
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 14,79 zł

  Special Price 9,41 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Kleje do płytek – niezbędne do kładzenia glazury i gresu

Podczas prac wykończeniowych oraz remontowych często wykonywane są okładziny ceramiczne na ścianach oraz posadzkach. Aby zapewnić im doskonałą trwałość, należy zastosować zaprawy klejące, dzięki którym każdy z elementów będzie stabilny i mocno przytwierdzony do podłoża. Sprawdź, jakie rodzaje klejów do płytek przygotowaliśmy dla Ciebie w asortymencie internetowego sklepu budowlanego StukPuk!

Jak wybrać klej do płytek?

Podczas wyboru odpowiedniego kleju do płytek należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim zastanów się, gdzie będziesz mocował kafelki – w mieszkaniu czy na świeżym powietrzu? Przy wykonywaniu okładzin na tarasach i balkonach wymagane są preparaty o zwiększonej odporności na zmienne temperatury oraz szkodliwe działanie wilgoci. Ważne jest też to, czy kafelki będą mocowane na ścianie czy na suficie – podczas przyklejania ich do powierzchni pionowych potrzebny będzie klej do glazury niespływający, a jednocześnie szybkowiążący. Warto również zwrócić uwagę na cechy podłoża, do którego przytwierdzane są materiały – jego wyrównanie, chłonność, stabilność oraz przyczepność. Dzięki temu będziesz wiedział jaki klej do płytek będzie Ci potrzebny.

Rodzaje klejów do płytek

Kleje do płytek dzielą się na 3 podstawowe grupy. Pierwszą z nich są kleje cementowe i oznacza się je literką C – składają się z cementu oraz wypełniaczy mineralnych, plastyfikatorów i polimerów. Dostępne są w formie zapraw klejowych przeznaczonych do wymieszania z wodą przed użyciem. Przykładem takiego preparatu może być zaprawa klejowa do płytek ZP412 Weber. Drugą grupą są oznaczane literą R żywiczne kleje do płytek – epoksydowe i poliuretanowe. Dzięki doskonałej wodoszczelności oraz przyczepności z powodzeniem mogą być stosowane na świeżym powietrzu – narażone na trudne warunki atmosferyczne oraz kładzione na nierówne, chropowate podłoża. W tej roli doskonale sprawdza się klej do płytek elastyczny do trudnych podłoży CM 77 UltraFlex Ceresit. Literą D z kolei oznacza się kleje dyspersyjne, które stanowią mieszaniny spoiw organicznych. Zachowują one wysoką elastyczność i świetnie sprawdzają się przy zmianie temperatur.

Klej do płytek czy zaprawa?

Te dwa określenia stosuje się zamiennie w przypadku kleju do płytek, jednak warto znać różnicę pomiędzy nimi. Zaprawy do glazury są to bowiem suche składniki przygotowane do samodzielnego wymieszania z wodą, podczas gdy na rynku dostępne są także gotowe kleje do płytek, jak CM 77 UltraFlex Ceresit. W naszej ofercie znajdziesz również pace do nakładania i rozprowadzania preparatów – sprawdź nasze produkty na StukPuk.pl i złóż zamówienie online!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random