Kleje błyskawiczne

Kleje błyskawiczne SOUDAL to grupa obejmująca kleje epoksydowe oraz cyjanoakrylowe. Charakteryzują się szybkim utwardzaniem oraz doskonałą przyczepnością do większości stosowanych w budownictwie podłoży. Są odporne na działanie benzyny, olejów i rozpuszczalników. Po utwardzeniu nie kurczą się i nie puchną. Idealnie sprawdzają się przy błyskawicznych naprawach drobnych przedmiotów z metali, drewna, kamienia naturalnego, ceramiki, szkła, większości tworzyw sztucznych, skóry i gumy. Są odporne na obciążenia dynamiczne oraz wytrzymałe na ścinanie i odrywanie.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 21890
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 36,71 zł

  Special Price 23,48 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Kleje błyskawiczne – najszybszy sposób łączenia

Szukasz kleju, który zagwarantuje mocne i sprężyste spojenie, a na efekt łączenia nie będziesz musiał czekać kilku godzin? Prezentowane w tym dziale kleje błyskawiczne z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Preparaty cenionych marek, takich jak Soudal czy Tytan sprawdzą się w wielu sytuacjach i umożliwią sklejenie elementów z różnych materiałów.

Uniwersalne epoksydowe kleje błyskawiczne

Kleje epoksydowe tworzone są na bazie żywic epoksydowych. Dzięki temu zachowują swoją elastyczność nawet po utwardzeniu i mogą być stosowane na materiałach pracujących. Takie kleje błyskawiczne najczęściej są dwuskładnikowe – oprócz żywic wykorzystywane są także utwardzacze. W związku z tym warto wybierać preparaty w opakowaniach, które umożliwią jednoczesne aplikowanie obu składników – przykładem może być klej epoksydowy Epofix Soudal zamknięty w poręcznej strzykawce.

Czas utwardzania błyskawicznych klejów epoksydowych dostępnych w ofercie sklepu StukPuk wynosi od 15 minut do 2 godzin – po tym czasie z powodzeniem możesz powstałą spoinę poddawać obróbce. Doskonała przyczepność do większości podłoży pozwala na stosowanie klejów błyskawicznych na różnych materiałach, takich jak porcelana, ceramika, szkło, kość słoniowa, kamienie szlachetne, metale czy tworzywa sztuczne. Jeśli potrzebujesz małej ilości preparatu, skorzystaj z kleju epoksydowego Calendar Easies Soudal, który dostępny jest w opakowaniach o wadze 1 g.

Kleje epoksydowe do zadań specjalnych

Epoksydowe kleje błyskawiczne sprawdzają się także w roli mas naprawczych – takie preparaty znajdziesz wśród asortymentu internetowego sklepu budowlanego StukPuk. Klej Plastic Steel czy Extra Strong to propozycje marki Soudal, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Z powodzeniem możesz wykorzystać je jako klej do ceramiki sanitarnej czy klej motoryzacyjny – sprawdzą się w rozmaitych pracach warsztatowych, motoryzacyjnych, hydraulicznych, jak również przy naprawach części maszyn, armatury i ceramiki sanitarnej, akcesoriów łazienkowych czy mebli. Ekstremalna siła spajania i doskonała odporność na uszkodzenia czynią kleje błyskawiczne najlepszym wyborem przy rekonstrukcjach, reparacjach czy nawet pracach uszczelniających w instalacjach wodnych, grzewczych i kanalizacyjnych.

Pianokleje – jednoskładnikowe kleje błyskawiczne

Kleje błyskawiczne przydają się nie tylko przy pracach naprawczych, ale mogą też odegrać znaczącą rolę przy remontach i pracach wykończeniowych. Jeśli szukasz łatwych sposobów na montaż płyt gipsowo-kartonowych i OSB do ścian i podłóg lub klejenie styropianu EPS i XPS oraz wełny mineralnej, z pewnością zainteresują Cię pianokleje. Tytan 60 sekund dostępny w naszej ofercie usprawnia wykonywanie podobnych prac, a ponieważ zapewnia początkowy chwyt już po minucie, pozwala szybko zająć się dalszymi zadaniami. Taki klej błyskawiczny świetnie nadaje się też do murowania ścianek działowych i obudów z bloczków ceramicznych, silikatowych gazobetonowych czy przyklejania kasetonów, listew przypodłogowych, parapetów, schodów itp. Sprawdź ofertę sklepu StukPuk i wybierz kleje spełniające Twoje oczekiwania.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości