Hydroizolacje – ochronią fundamenty przed wilgocią

Stawiając fundamenty domu, koniecznie zadbaj o zabezpieczenie ich przed wilgocią z gruntu. W tym celu możesz skorzystać z płynnych lub półpłynnych mas bitumicznych. Ich szeroki wybór znajdziesz w asortymencie sklepu internetowego StukPuk. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Masy bitumiczne w roli izolacji przeciwwilgociowej

Masy bitumiczne doskonale sprawdzają się w roli izolacji przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej. Dlaczego? Ich płynna forma łatwo się rozprowadza po całym podłożu w taki sposób, by nie pozostawiać wolnych miejsc, szczególnie wtedy, gdy nałożysz ją dwukrotnie – wzdłuż i wszerz pomieszczenia. Tak wykonana hydroizolacja będzie wyjątkowo szczelna i skutecznie ochroni fundamenty przed wilgocią z gruntu.

Jakie masy bitumiczne masz do wyboru?

Do Twojej dyspozycji jest wiele rodzajów mas bitumicznych, które różnią się od siebie zasadniczo składem chemicznym. Które z nich najlepiej sprawdzą się jako hydroizolacja fundamentów? Możesz sięgnąć np. po masy asfaltowo-kauczukowe, które cechują się dobrą przyczepnością do cementu. W tej roli sprawdzą się także masy bitumiczne asfaltowo-polimerowe, które nadają się do aplikowania na powierzchnie kruche oraz podatne na kurczenie i uszkodzenia. Stosując je, nie tylko zyskasz hydroizolację fundamentów, lecz także wzmocnisz podłoże. Warstwa izolacyjna uległa uszkodzeniu? Możesz ją szybko naprawić przy pomocy lepiku asfaltowego. Preparat skutecznie pokryje wszystkie pęknięcia, przywracając hydroizolacji szczelność.

Hydroizolacje w ofercie StukPuk – krótki przegląd

Asortyment StukPuk obejmuje bogatą ofertę najróżniejszych mas bitumicznych. Oferujemy Ci np. dyspersyjną masę asfaltowo-kauczukową Tytan Professional Abizol, która doskonale nadaje się do stosowania w roli izolacji przeciwwilgociowej lub przeciwwodnej fundamentów. Preparat nie zawiera rozpuszczalników, dzięki czemu może być bez obaw łączony z płytami styropianowymi. Pamiętaj jednak o tym, aby nakładać go jedynie na zagruntowane powierzchnie. Czym gruntować? Wypróbuj np. proponowany przez nas preparat gruntujący polimerowo-bitumiczny Tytan Professional Evomer. Produkt bardzo szybko wysycha. Jednocześnie poprawia przyczepność podłoża – dzięki temu warstwa hydroizolacyjna lepiej do niego przywrze i zapewni jeszcze szczelniejszą powłokę. Szukasz jeszcze innych materiałów do wykonania izolacji przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej? Zajrzyj do asortymentu internetowego sklepu StukPuk i sprawdź nasz wybór mas bitumicznych!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random