Chemia budowlana – co może się przydać?

Chemię budowlaną stosuje się na każdym etapie budowy i wykańczania domu – od izolowania fundamentów po montaż ceramiki łazienkowej. Wybierając ją, zerknij do asortymentu internetowego sklepu budowlanego StukPuk. Znajdziesz tu szeroki wybór taniej chemii budowlanej o różnych właściwościach – sprawdź to!

Chemia budowlana do malowania

Jeśli zależy Ci na tym, aby powierzchnia równomiernie wchłonęła farbę, powinieneś zacząć pracę od nałożenia gruntu. W tej kategorii zebraliśmy chemię budowlaną, którą możesz zastosować w tym celu. Wybieraj spośród gruntów do ścian, drewna i innych podłoży i ciesz się estetycznym efektem końcowym!

Oferujemy Ci również impregnaty służące do ochrony drewna przed najróżniejszymi czynnikami. Sprawdź np. tanią chemię stolarską służącą do zabezpieczania podłoża przed korozją biologiczną i porastaniem mchem. Możesz też pomalować drewniane elementy konstrukcyjne impregnatem ognioodpornym, który obniży palność drewna – w ten sposób podwyższysz swoje bezpieczeństwo.

Piany, kleje i uszczelniacze – do czego posłużą?

W tej kategorii znajdziesz też tanią chemię budowlaną służącą do uszczelniania elementów konstrukcyjnych. Zwróć uwagę przede wszystkim na piany montażowe, przy pomocy których wypełnisz szczeliny między ościeżnicą a ścianą. Mniejsze przestrzenie wykończysz silikonem uniwersalnym – zastosujesz go np. w łazience pomiędzy wanną a ścianą.

Proponujemy Ci również bogaty wybór klejów do różnych zastosowań. Do Twojej dyspozycji są preparaty do drewna, styropianu, podłóg, płytek i nie tylko. Wypróbuj też kleje uniwersalne, które świetnie sprawdzą się na każdej powierzchni, oraz błyskawiczne o bardzo krótkim czasie wiązania.

Hydroizolacja – po jaką chemię budowlaną sięgnąć

Chcesz ochronić fundamenty i piwnicę przed zawilgoceniem? Zadbaj o właściwą hydroizolację, używając masy bitumiczne znajdujące się w asortymencie StukPuk! Tego rodzaju chemia budowlana jest uważana za skuteczniejszą niż klasyczne folie czy też papy. Dlaczego? Po aplikacji łączy się ściśle z podłożem, nie tworząc żadnych szczelin czy załamań – dzięki temu przeciekanie jest niemalże niemożliwe.

W tej kategorii zebraliśmy szeroką ofertę taniej chemii budowlanej przeznaczonej do hydroizolacji piwnic oraz samych fundamentów. Możesz wybierać spośród preparatów gruntujących, lepików asfaltowych, jedno- i dwuskładnikowych mas bitumicznych oraz preparatów asfaltowo-polimerowych. Sprawdź, które produkty hydroizolacyjne z asortymentu StukPuk mogą Ci się przydać!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości