Przyłbice spawalnicze

Brak produktów spełniających kryteria.

Przyłbice spawalnicze – ochrona wzroku w trakcie spawania

Wytrzymałe przyłbice spawalnicze ułatwią Ci wszelkie prace spawalnicze. Ich zadaniem jest ochrona oczu, twarzy, szyi i dróg oddechowych podczas wszystkich czynności związanych z temperaturowym łączeniem metali. Są to uniwersalne akcesoria osłonowe, które nadają się do pracy z różnymi materiałami. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz praktyczne maski spawalnicze z podglądem i przyłbice samościemniające, które ochronią Twoje zdrowie przed szkodliwym wpływem odprysków czy intensywnego światła.

Kiedy warto stosować maski do spawania?

Przyłbica spawalnicza to jedno z podstawowych akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo spawaczom, mechanikom i blacharzom. Zróżnicowane wymiary masek oraz ich funkcjonalny kształt umożliwiają wygodną pracę nawet przez długi czas. Specjalny wizjer pozwala obserwować wszystkie czynności łączeniowe, znacznie zwiększając precyzję dodawania kolejnych spoin. Maski spawalnicze stosują zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści wykorzystujący metodę spawania łukiem elektrycznym.

Przyłbica spawalnicza z podglądem

Najprostszym rodzajem ochrony w trakcie spawania są przyłbice do spawania z podglądem. Zostały one wyposażone w regulowane nagłowie, ułatwiające szczelne dopasowanie maski do kształtu twarzy. Dzięki temu nie ma ryzyka, że rozgrzane odpryski powstające w trakcie pracy przedostaną się do oczu lub poparzą twarz czy szyję. Funkcjonalna jest również duża szybka ochronna z filtrem, która pozwala uchronić wzrok przed światłem widocznym, podczerwonym i UV. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. odporną na wysoka temperaturę i wilgoć przyłbicę Modeco MN-06-132.

Samościemniająca maska spawalnicza

Zaawansowanym technologicznie odpowiednikiem masek z podglądem są przyłbice samościemniające. To automatyczne maski spawalnicze, których wizjer samoczynnie zaciemnia się w momencie zapalenia łuku. Filtr przed spawaniem jest przejrzysty, co umożliwia dokładną obserwację obszaru roboczego. Dzięki samościemniającym maskom spawalniczym spawane elementy będą widoczne przez cały czas, bez uciążliwego zdejmowania czy uchylania przyłbicy.

Jaką maskę do spawania wybrać?

Wybór akcesoriów spawalniczych powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami oraz stopniem bezpieczeństwa, który chcesz sobie zapewnić. Do prostych napraw warto wykorzystać maski spawalnicze z podglądem, natomiast codzienne i regularne łączenie elementów metalowych będzie znacznie wygodniejsze przy pomocy samościemniających przyłbic spawalniczych. Przed zakupem warto sprawdzić, jak szybko filtr rozjaśni się po spawaniu oraz jaką klasę optyczną oferuje. W StukPuk znajdziesz m.in. zasilane fotoogniwem maski automatyczne marki Graphite o szybkości zaciemnienia 1/15 000 sek.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random