Bezpieczeństwo Twoich rąk – rękawice

W czasie pracy fizycznej niezwykle ważne jest to, abyś trzymał się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeśli będziesz przestrzegał założeń BHP, zachowasz zdrowie i ochronisz poszczególne partie ciała przed urazami. Do pracy, która wymaga użycia rąk, stosuj odpowiednio dobrane rękawice. Zobacz, jakie!

Przegląd rękawic roboczych

Rękawice robocze w ofercie sklepu internetowego StukPuk tworzą szeroką gamę akcesoriów BHP. Wśród nich znajdziesz różne modele, dopasowane do konkretnej czynności Inne rękawice wybierzesz do prac ogrodowych, a inne na plac budowy. Podstawowym podziałem w naszym sklepie jest klasyfikacja ze względu na materiał. Możesz zatem zdecydować czy wolisz rękawice robocze wykonane ze skóry czy też bawełniano-gumowe. W ogrodzie z pewnością przydadzą Ci się tzw. wampirki, np. marki Vorel. Tego rodzaju rękawice ochronne zapobiegną podrażnieniom i zabrudzeniom powstałym podczas plewienia i sadzenia czy przenoszenia suchych odpadów roślinnych. Powlekane zaś lateksem rękawiczki bawełniane marki Topex świetnie sprawdzą się do większości prac ręcznych na placu budowy.

Jak wybrać rękawice robocze

W zależności od wykonywanej pracy, Twoje rękawice ochronne będą różnić się od siebie sposobem i materiałem wykonania. Do cięższych prac konstrukcyjnych, budowlanych i monterskich wybierz modele skórzane bądź wykonane z grubszych tkanin i powleczone np. lateksem. Tego rodzaju rękawice robocze muszą być szczególnie odporne na pękanie, podarcie, a także przecięcie – mają skutecznie chronić Twoje dłonie przed zranieniem się używanymi narzędziami elektrycznymi czy też obrabianymi elementami. W ogrodzie również jesteś narażony na podrażnienia skóry czy rany, które mogą powstać na skutek korzystania z takich akcesoriów, jak sekator czy grabie. Rękawice ogrodowe wykonane są zazwyczaj z bawełnianej dzianiny i powłoki gumowej. Dzięki niej ręka nie ślizga się na rękojeściach narzędzi. Pamiętaj, żeby dobrać odpowiedni rozmiar rękawic roboczych – jeśli będą za duże lub za małe nie spełnią odpowiednio swoich funkcji i będą niewygodne.

Rękawice robocze skórzane czy bawełniane?

Wśród asortymentu BHP znajdującego się w budowlanym sklepie internetowym StukPuk zebrane są rękawice robocze wykonane z różnych materiałów. Główny podział stanowi ich rozróżnienie na skórzane i bawełniano-gumowe. Rękawice ochronne ze skóry z pewnością będą trwalsze, a ich grubość może skutecznie zabezpieczać dłonie przed urazami i zniszczeniem. Znajdziesz je choćby w ofercie marki Topex. Do ogrodu mogą wystarczać Ci rękawice robocze Modeco Garden. Są pokryte lateksem i elastyczne, będziesz więc mógł wykonać nawet precyzyjne czynności. Zajrzyj do tej kategorii i wybierz odpowiednie rękawice dla siebie!

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości