Zatyczki do uszu

Brak produktów spełniających kryteria.

Zatyczki do uszu – zabezpieczenie przed hałasem

Zatyczki do uszu to podstawowe narzędzie, które posłuży Ci do ochrony słuchu. Dzięki nim zredukujesz niekorzystny wpływ hałasu nie tylko na narząd słuchu, ale cały organizm. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje zatyczek, byś mógł wybrać te, które spełnią Twoje wymagania i możliwie najskuteczniej ochronią Twój słuch w konkretnym środowisku pracy.

Ochronniki słuchu – BHP to podstawa

Nawet najbardziej przyjemna praca w domu czy w ogrodzie może nieść za sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Dlatego zarówno w pracy zawodowej, jak i hobbistycznej, podczas używania wszelkich narzędzi powinieneś przestrzegać zasad BHP. Wśród produktów służących dbaniu o bezpieczeństwo i higienę pracy w sklepie StukPuk.pl znajdziesz: ochronną odzież i obuwie, rękawice ochronne, specjalistyczne zabezpieczenia spawalnicze oraz asortyment służący ochronie głowy, oczu i twarzy. W tej ostatniej kategorii znajdują się między innymi zatyczki do uszu jednorazowe lub wielokrotnego stosowania oraz nauszniki ochronne.

Zabezpieczenia przeciwhałasowe

Nie każdy ma świadomość, jak wrażliwy na uszkodzenia jest zmysł słuchu. Jego degradacja nie następuje gwałtownie, a stopniowo. Dlatego tak ważne jest stosowanie zabezpieczeń przeciwhałasowych w każdej sytuacji, w której uszy narażone są na zbyt dużą dawkę decybeli. Korki do uszu lub inne ochronniki mogą uratować Twój słuch. Zastosowane podczas wykonywania głośnych prac redukują dobiegający do ucha hałas nawet o kilkadziesiąt decybeli, zapewniając odpowiednią ochronę słuchu. Wybór właściwego środka do ochrony uszu przed hałasem jest bardzo istotny i powinien być przeprowadzany indywidualnie, zarówno ze względu na warunki panujące w danym środowisku pracy, jak i same uszy konkretnego użytkownika.

Zatyczki do uszu wykonane z różnych materiałów w StukPuk.pl

Najbardziej dyskretną formą ochraniaczy słuchu są zatyczki do uszu, zamiennie nazywane też stoperami lub wkładkami przeciwhałasowymi. Wśród zatyczek do uszu oferowanych w markecie budowlanym StukPuk.pl znajdziesz różnorodne produkty marki YATO. W asortymencie mamy jednorazowe zatyczki piankowe (z miękkiej pianki poliuretanowej), tłumiące hałas aż do 33 dB, np. YATO YT-7451. Dzięki zastosowanej piance, która wolno się rozpręża, zatyczka szczelnie wypełnia przewód słuchowy, a przy tym jest bardzo łatwa w aplikacji. Dopasuje się do większości kanałów słuchowych. Dysponujemy także zatyczkami silikonowymi wielokrotnego użytku, takimi jak YATO YT-7454, które posiadają pierścienie pozwalające jeszcze dokładniej dopasować wkładkę w uchu, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu noszenia. Tłumią dźwięki z zewnątrz o natężeniu do 22 dB. Dzięki zintegrowanemu uchwytowi zatyczkę w łatwy sposób umieścisz w uchu.

Zatyczki do uszu wygodne w aplikacji

Jeśli zależy ci na wkładkach przeciwhałasowych wielokrotnego użytku, które na dodatek będziesz w stanie szybko, jednym ruchem wyciągnąć z ucha, wybierz oferowane przez StukPuk.pl zatyczki silikonowe połączone sznurkiem, np. model YATO YT-7456. To rozwiązanie sprawdzi się nawet wtedy, gdy podczas pracy będziesz miał ubrudzone ręce – wyciągniesz obie wkładki jednym ruchem bez ich bezpośredniego dotykania, co pozwala zachować higienę. Dzięki połączeniu sznurkiem będziesz miał zawsze kompletną parę zatyczek przy sobie. Możesz także wybrać silikonowe zatyczki połączone pałąkiem, które oprócz zalet wcześniej opisanych zatyczek, posiadają jeszcze jedną: dzięki właściwościom użytego do produkcji pałąka materiału, zatyczki po aplikacji przytrzymywane są stałe na miejscu i nie przemieszczą się zbyt łatwo.

Poprawne dopasowanie zatyczek do przewodu słuchowego jest kluczowe, a jego budowa jest bardzo indywidualna, warto więc wypróbować różne rodzaje zatyczek i wybrać te najbardziej odpowiednie. Sprawdź już dziś zatyczki do uszu dostępne w ofercie sklepu StukPuk.pl!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości