Okulary ochronne

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 263
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 5,92 zł

  Special Price 3,99 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Okulary – zadbaj o ochronę oczu podczas pracy

Ochrona wzroku jest konieczna w sytuacji, gdy pracujesz ze środkami chemicznymi lub urządzeniami, które mogą wyrzucać w powietrze odpryski. Nie zapominaj o tym, że ciało stałe w oku może doprowadzić do czasowego lub nieodwracalnego uszkodzenia wzroku – to właśnie dlatego przepisy BHP zobowiązują Cię do ich noszenia. Szukasz okularów do użytku w przydomowym warsztacie? Sprawdź ofertę okularów i gogli ochronnych w sklepie internetowych StukPuk!

Okulary budowlane – kiedy są niezbędne?

Warto w nie zainwestować przede wszystkim wtedy, gdy pracujesz w środowisku narażonym na powstawanie odprysków – np. jako spawacz lub stolarz. W tej sytuacji powinieneś sięgnąć np. po okulary ochronne przeciwodpryskowe Modeco Expert, które posiadają specjalnie zabezpieczone krawędzie – taka konstrukcja zapobiega wpadaniu opiłków za szybkę i chroni Cię przed uszkodzeniem wzroku.

Okulary ochronne chemiczne przydadzą się z kolei osobom, które pracują w środowisku wypełnionym oparami powstałymi w wyniku reakcji chemicznych. Stosując je, zapobiegniesz pryśnięciu szkodliwej substancji na gałkę oczną – ochronisz się więc przed bolesnym podrażnieniem lub nawet utratą wzroku.

Jakie okulary ochronne wybrać?

Jeśli ilość odprysków powstających podczas pracy jest większa, zwykłe okulary ochronne mogę nie spełniać swojej roli. Warto je wtedy zastąpić goglami ochronnymi. Dlaczego? Akcesorium to posiada dodatkowe uszczelnienia z każdej strony, dzięki czemu dokładniej przylega do twarzy – wpadanie odprysków pod gogle jest więc mocno ograniczone. Do Twojej dyspozycji są również osłony twarzy, które zapewniają największą ochronę przed odpryskami czy szkodliwymi oparami. Zobacz, jakie gogle ochronne i osłony znajdziesz w ofercie sklepu internetowego StukPuk!

A może nosisz okulary korekcyjne? Zanim kupisz okulary ochronne, upewnij się, że można je łączyć ze standardowymi oprawkami. Asortyment sklepu internetowego StukPuk obejmuje szeroki wybór takich akcesoriów, które zapewnią ochronę osobom korzystającym z okularów korekcyjnych.

Gogle ochronne do przydomowego warsztatu

Podczas pracy w garażu masz do czynienia z urządzeniami, które podczas pracy tworzą chmury pyłu lub wyrzucają w powietrze większe odpryski. Powinieneś więc sięgnąć po okulary ochronne z dodatkowym uszczelnieniem, które ściśle przylegają do twarzy, dzięki czemu skuteczniej chronią przed wpadaniem ciał stałych do oczu. Zastanawiając się nad wyborem soczewek, weź pod uwagę rodzaj pracy, którą chcesz w nich wykonywać. Jeśli pracujesz w zamkniętym pomieszczeniu i nie masz do czynienia z intensywnym światłem, wybierz okulary budowlane z przezroczystymi szkłami. Chcesz pracować także poza warsztatem? Sięgnij po gogle przyciemniane, które ochronią Cię przed oślepiającym słońcem i zadbają o dobrą widoczność podczas majsterkowania. Zobacz okulary ochronne oferowane w sklepie StukPuk i wybierz idealne dla siebie!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random