Okulary i gogle ochronne

Gogle ochronne

Okulary ochronne

Okulary i gogle – elementy odzieży ochronnej, o których nie możesz zapomnieć

Podczas wykonywania różnorodnych prac budowlanych i remontowych konieczne jest stosowanie się do zasad BHP. Regulamin określa, czego nie powinieneś robić, w jakich sytuacjach musisz zachować ostrożność oraz jaki strój zakładać. Okulary i gogle to te elementy, które chronią twarz, a w szczególności oczy.

Środki do ochrony twarzy i oczu – kiedy stosować?

W zawodowych sytuacjach środki do ochrony twarzy i oczu stosuje się zawsze wtedy, gdy występują zagrożenia określone w regulaminie BHP. Są to uderzenia, czyli m.in. odpryski ciał stałych, a takze promieniowanie optyczne, z którym spotkasz się podczas spawania, w tym również promieniowanie laserowe. Środki do ochrony twarzy i oczu są wymagane, gdy wiesz, że będziesz pracował w otoczeniu pyłów, gazów i szkodliwych substancji chemicznych. Zapobiegają dostaniu się do oczu bądź ust kropli i rozbryzgów cieczy. Zabezpieczają twarz podczas pracy z metalami stopionymi oraz gorącymi ciałami stałymi – np. w hucie – i przy wykonywaniu czynności związanych z napięciem elektrycznym.

Akcesoria do ochrony twarzy i oczu – rodzaje

Przeznaczone do zastosowań zawodowych akcesoria do ochrony twarzy i oczu to tradycyjne osłony, które chronią twarz w całości. Można połączyć je z okularami ochronnymi lub zwykłymi. Osobny rodzaj zabezpieczenia stanowią osłony spawalnicze, wzmocnione na potrzeby wykonywania prac spawalniczych i podobnych. Chronią m.in. przed promieniowaniem optycznym. Wymienia się tu: przyłbice, tarcze, kaptury, gogle i okulary spawalnicze. Do zabezpieczania przed urazami samych oczu służą zarówno gogle, jak i okulary ochronne.

Okulary ochronne i gogle – zapobieganie uszkodzeniu wzroku

Okulary ochronne to podstawowe akcesorium stojące na straży oczu i wzroku podczas przeprowadzania prac budowlanych oraz remontowych. Ważnym elementem są osłonki zabezpieczające twarz przed przedostaniem się odprysków ciał stałych bądź kropel cieczy z góry, czyli od strony czoła. Jeśli to nie wystarczy, należy zastosować szczelniejsze gogle ochronne. Ściśle przylegają do twarzy, wobec czego chronią oczy od każdej strony. Mogą być używane także do osłony przed czynnikami biologicznymi. W zależności od rodzaju wykonywanych prac okulary ochronne i gogle można wzbogacić o wizjer, szybkę ochronną, siatki oraz różnorodne filtry, np. spawalniczy lub broniący przed promieniowaniem. W ofercie sklepie internetowym StukPuk znajdziesz zarówno prostsze okulary ochronne, jak i zapewniające większe bezpieczeństwo gogle ochronne. Sprawdź modele, przeczytaj specyfikacje i dobierz rozmiar. Zastanów się także, czy wygodniejsze będą dla Ciebie okulary z zausznikami, czy gogle na regulowanej gumce. Zawsze dbaj o to, by podczas pracy spełniać zasady BPH, a nie powinno przydarzyć Ci się nic złego.

 

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości