Nauszniki ochronne

Brak produktów spełniających kryteria.

Maksymalna ochrona słuchu – nauszniki ochronne

W czasie wielu prac wykonywanych na placu budowy, ale też podczas remontów, konieczna jest ochrona swojego zdrowia. Jednym z akcesoriów BHP są nauszniki ochronne, które zapobiegną negatywnemu wpływowi hałasu na Twój słuch. Zobacz, jakie modele masz do wyboru w sklepie StukPuk!

Ochronniki słuchu – jaki masz wybór

Wśród akcesoriów BHP zebranych w ofercie internetowego marketu StukPuk znajdują się liczne elementy służące do ochrony okolic głowy. To właśnie tu spotkasz rozmaite ochronniki słuchu, które warto zakładać podczas wybitnie głośnych prac budowlanych. Najczęstszą formą, w jakiej występują, są nauszniki przypominające duże słuchawki. Specjalnie wyprofilowane poduszki skutecznie tłumią hałas nawet o bardzo dużej częstotliwości. Nauszniki ochronne mają regulowaną szerokość rozstawu oraz wysokość uchwytu, abyś mógł wygodnie dopasować je do swojej głowy. Tego rodzaju ochronniki słuchu izolują Cię od zbyt głośnych dźwięków, które mogą znacznie upośledzić Twoją zdolność słyszenia. Dla wyjątkowej wygody wybierz takie nauszniki, których uchwyt jest dodatkowo pokryty miękką powłoką.

Kiedy powinieneś nosić nauszniki ochronne

Ochronniki słuchu są wskazane, a nawet wymagane wszędzie tam, gdzie częstotliwość dźwięku przekracza 85 dB. Jeśli jesteś narażony na hałas przez kilka godzin dziennie, bezwzględnie musisz chronić aparat słuchowy, ponieważ grożą Ci nieodwracalne zmiany i miarowe pogorszenie słuchu, mogące prowadzić do głuchoty. Na placu budowy, w środowisku, gdzie bez ustanku pracują głośne maszyny, powinieneś stosować nauszniki ochronne. Jeśli pracujesz z takimi narzędziami elektrycznymi jak szlifierka, spawarka, wiertarka czy piła, również warto, abyś je założył. Twój słuch narażony jest nawet wtedy, gdy kosisz trawnik lub prowadzisz samochód ciężarowy. W miejscach pracy, gdzie nie możesz skorzystać z ochronników słuchu w formie dużych nauszników, zastosuj specjalne zatyczki przeciwhałasowe, które wkłada się do ucha.

Tylko sprawdzone nauszniki ochronne

W internetowym markecie budowlanym StukPuk do wyboru masz rozmaite ochronniki słuchu samych uznanych marek budowlanych. Znajdują się tu nauszniki ochronne Topex i Modeco o różnych parametrach. Większość modeli posiada certyfikat CE. Wkładane na głowę ochronniki słuchu stanowią również fizyczną ochronę głowy. Duże nauszniki ochronne to jedne z głównych akcesoriów BHP używanych na budowie. Sprawdź, czego jeszcze potrzebujesz do bezpiecznej pracy. Wszystkie artykuły znajdziesz w sklepie StukPuk.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości