Dbaj o zdrowie w pracy – maski ochronne

Wszędzie tam, gdzie jesteś narażony na wdychanie pyłu, a także odpryski, powinieneś ochraniać swoją twarz. W naszym sklepie StukPuk możesz zaopatrzyć się we wszelkie akcesoria BHP. W zależności od tego, jaką pracę wykonujesz, sięgnij po maseczki ochronne przeciwpyłowe lub plastikowe osłony, które zabezpieczą Twoje oczy i twarz przed urazami.

Jakiej maski ochronnej potrzebujesz?

Jeśli jesteś narażony na opary, pył i toksyny obecne w powietrzu, powinieneś chronić swoje drogi oddechowe. Maski ochronne przeciwpyłowe zapobiegają przenoszeniu się szkodliwych substancji do płuc, a stamtąd do krwiobiegu. W ofercie internetowego sklepu StukPuk znajdziesz różne rodzaje tego typu wyrobów BHP. Dostępne są maski przeciwpyłowe jednorazowe z zaworkami, ułatwiającymi oddychanie oraz wersje podstawowe. Możesz zaopatrzyć się w opakowanie, w którym znajduje się kilka sztuk. Półmaski przeciwpyłowe Topex pochłaniają aż 94% niebezpiecznych dla Twojego zdrowia substancji. Maski ochronne Modeco nadają się również do prac wymagających większej aktywności – dzięki zaworkowi można w nich swobodnie oddychać.

Ochrona twarzy i oczu – osłony przeciwodpryskowe

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zdrowie podczas pracy, załóż specjalną osłonę twarzy. To dzięki niej możesz bez strachu wykonywać wiele czynności związanych z obróbką twardych materiałów. Ich odpryski mogłyby uszkodzić skórę lub oczy – dzięki osłonom twarzy Topex lub Modeco zatrzymasz ewentualne elementy na masce. Wykonane z przezroczystego poliwęglanu są jednocześnie wytrzymałe i transparentne, dzięki czemu nie przeszkadzają Ci w pracy. Osłony twarzy przeciwodpryskowe będą Ci potrzebne wszędzie tam, gdzie pracujesz z drewnem, ponieważ w czasie jego obróbki jesteś narażony na wyrzucane z dużą siłą wióry. Również w pracach montersko-instalacyjnych, spawalniczych czy przemysłowych warto postawić na ochronę oczu i twarzy.

Jednorazowe maski ochronne

Dzięki maskom ochronnym na twarz jednorazowego użytku zapewniasz sobie i swoim pracownikom bezpieczeństwo pracy, a także należytą higienę. Dzięki ich stosowaniu nie narażasz się na zgubny wpływ unoszących się podczas szlifowania pyłów. Toksyczne substancje są powszechnie obecne na placu budowy, ale nawet podczas remontowania mieszkania. Maskę ochronną w wersji podstawowej możesz założyć podczas wszelkich czynności związanych z odnawianiem powierzchni czy pokrywaniem ich rozmaitymi emulsjami. Przeciwpyłowe maski ochronne nadają się natomiast wszędzie tam, gdzie jesteś narażony na silne pylenie i kurz. Sprawdź ofertę BHP w StukPuk!

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random