Jak dobrze sprzątać?

Sprzątnie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków. Mimo, że kurzu i brudu nie da się pozbyć raz na zawsze, można sprawić, że robienie porządków stanie się szybkie i łatwe. Każde porządki ułatwi szeroka gama narzędzi marki Kärcher, dzięki którym sprzątanie z pewnością stanie się prostsze i troszkę przyjemniejsze.


Zamiast zamiatać okolice domu klasyczną miotłą, możemy użyć zamiatarki, która sprawi, że oczyszczenie alejek, podjazdu czy patio, będzie szybkie i wygodne. Urządzenie skutecznie zbierze liście, żwir, piasek czy inne zanieczyszczenia nie wzniecając przy tym kurzu.

Mycie bez chemii

W ofercie znajduje się duży wybór urządzeń wysokociśnieniowych, które znajdą zastosowanie przy usuwaniu mchu czy brudu z chodnika, a także przy myciu samochodu czy czyszczeniu mebli ogrodowych. Aby zwiększyć skuteczność czyszczenia, marka Kärcher opatentowała nowoczesną konstrukcje dysz, która gwarantuje sprawniejsze i szybsze sprzątanie, przy mniejszym zużyciu wody i energii elektrycznej.

Porada eksperta

Aby czyszczenie kostki brukowej czy kamienia z mchu i brudu było najskuteczniejsze należy kierować strumień wody z myjki ciśnieniowej pionowo z odległości około 20-30 cm od podłoża. Całą powierzchnię czyścić pasami na zakładki.

Aby sprzątanie było bardziej skuteczne firma Kärcher wprowadziła serie wyspecjalizowanych środków czyszczących i pielęgnacyjnych. Marka dba o to, by produkowane środki czyszczące były przyjazne dla środowiska, a ich opakowania nie zawierały substancji ropopochodnych i były recyklingowalne.

Wystarczy tylko woda

Parownice to nowy sposób na szybkie i efektywne sprzątnie. Największą zaletą myjek parowych jest to, że czyszczenie odbywa się bez chemii czy detergentów, dodatkowo wysoka temperatura pozwala też unieszkodliwić większość drobnoustrojów. W ofercie pojawiły się też akcesoria do parownic, które znacznie poszerzają ich zastosowanie. Dzięki nim parownicy możemy użyć do prasowania czy do odświeżania tkanin.

Kurz jest bez szans

Trudno wyobrazić sobie domowe porządki bez odkurzacza. Te od marki Kärcher doskonale sprawdzają się w utrzymaniu czystości w domu oraz w jego otoczeniu. W zależności od rodzaju odkurzacza mogą zbierać suchy i wilgotny brud, wypiorą dywan lub tapicerkę czy usuną popiół z kominka. Dodatkowo na StukPuk.pl znajduje się kompaktowa wersja tradycyjnego odkurzacza czyli odkurzacze ręczne, które zostały zaprojektowane z myślą o sprzątaniu w małych mieszkaniach.

Porada eksperta

Żeby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z odkurzacza podczas sprzątania wykorzystaj olejki zapachowe. Wystarczy skropić wybranym olejkiem worek odkurzacza, jeżeli jednak nie masz pod ręką olejku, bardzo dobrze sprawdzi się też cynamon.

Podstawowe odkurzacze domowe występują wersji workowej, bezworkowej oraz z filtrem wodnym. Wszystkie modele charakteryzują się dużą siłą ssącą oraz wysoką jakością wykonania. Odkurzacz z filtrem wodnym jest w szczególności polecany osobom cierpiącym na alergie oraz właścicielom zwierząt domowych. Odkurzacze bezworkowe będą dobrą alternatywą dla osób nie lubiących zmieniania worków w tradycyjnych odkurzaczach, ponieważ posiadają one łatwy w czyszczeniu zbiornik.

O firmie

Kärcher to niemiecka marka, która postała w 1935 roku. Początkowo Kärcher zajmował się produkcją pieców przemysłowych, wraz z rozwojem pierwszego w Europie wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego, firma zmieniła profil swojej działalności i zajęła się produkcją maszyn czyszczących. Marka jest znana z akcji sponsoringu kultury, Kärcher wspierał prace czyszczenia znanych na całym świecie historycznych pomników i budynków, takich jak kolumny wokół Placu Św. Piotra w Rzymie, Brama Brandenburska w Berlinie czy Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro. W Polsce firma jest obecna od 1993 roku.

Produkty wspomniane w artykule:

1. Miotła ogrodowa z kijem Garden Spontex (żółta)
https://www.stukpuk.pl/miotla-ogrodowa-z-kijem-garden-spontex
2. Zamiatarka
https://www.stukpuk.pl/zamiatarka-karcher-1-766-300-0
3. Urządzenie wysokociśnieniowe 
https://www.stukpuk.pl/urzadzenie-wysokocisnieniowe-karcher-1-602-605-0
4. Urzadzenie wysokocisnie K 7 
https://www.stukpuk.pl/urzadzenie-wysokocisnie-k-7-karcher-1-317-032-0
5. Urzadzenie wysokocisnieniowe 
https://www.stukpuk.pl/urzadzenie-wysokocisnieniowe-karcher-1-630-720-0
6. Urzadzenie wysokocisnieniowe K 4 Full Control 
https://www.stukpuk.pl/urzadzenie-wysokocisnieniowe-k-4-full-control-karcher-1-324-003-0
7. Ultra Piana 1L 
https://www.stukpuk.pl/ultra-piana-1l-karcher-6-295-743-0
8. Środek do czyszczenia podłóg drewnianych 
https://www.stukpuk.pl/srodek-do-czyszczenia-podlog-drewnianych-karcher-6-295-942-0
9. Parownica SC 1 
https://www.stukpuk.pl/parownica-sc-1-karcher-1-516-300-0
10. Parownica SC 5 EASYFIX 
https://www.stukpuk.pl/parownica-sc-5-easyfix-karcher-1-512-530-0
11. Dysza do okien 
https://www.stukpuk.pl/dysza-do-okien-karcher-2-863-025-0
12. Odkurzacz uniwersalny WD 3 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-uniwersalny-wd-3-karcher-1-629-882-0
13. Odkurzacz piorący SE 5.100 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-pioracy-se-5-100-karcher-1-081-200-0
14. Odkurzacz pioracy Puzzi 10/1 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-pioracy-puzzi-10-1-karcher-1-100-130-0
15. Odkurzacz kominkowy bezworkowy AD 4 Premium 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-kominkowy-bezworkowy-ad-4-premium-600-w-karcher-1-629-731-0
16. Odkurzacz reczny VC 5 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-reczny-vc-5-karcher-1-349-100-0
17. Odkurzacz workowy VC 2 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-workowy-vc-2-karcher-1-198-105-0
18. Odkurzacz bezworkowy VC 3 
https://www.stukpuk.pl/odkurzacz-bezworkowy-vc-3-karcher-1-198-125-0
19. Filtr wodny do K2 – K7 
https://www.stukpuk.pl/filtr-wodny-do-k2-k7-karcher-4-730-059-0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *