Niezbędne akcesoria do grillowania od Barbecook

Lekki wiatr i bezchmurne niebo idealna pogoda, aby spędzić czas z przyjaciółmi przy grillu. My Polacy kochamy grillować, aby przygotowywanie potraw przebiegało szybko i sprawnie, przydadzą się różne akcesoria. Znajdziemy je w ofercie marki Barbecook, sprawdź proste tricki związane z grillowaniem!

Jaki grill wybrać?

Zaczynając od podstaw, do grillowania potrzebny nam będzie grill. Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów grillów, które różnią się od siebie sposobem grillowania. Grill gazowy, grill węglowy, grill lawowy czy może grill elektryczny? Wybór odpowiedniego grilla jest uzależniony od naszych umiejętności, funduszy, które chcemy przeznaczyć na zakup grilla oraz wielkość tarasu czy ogrodu. Niezależnie od tego, jakiego grilla wybierzemy, potrzebować będziemy podobnych akcesoriów.

Trwałe akcesoria do grilla

Akcesoria od Barbecook są wykonane z materiałów, które są odporne na wysokie temperatury i nie musimy obawiać się, że stopią się pod wpływem ciepła. Podczas grillowania niezbędne są szczypce, aby wygodnie obracać mięso czy warzywa na ruszcie. Taka samo możemy obrócić mięso przy pomocy widelców lub łopatek, jednak szczypce są bez wątpienia najwygodniejsze. Łopatki przydają się, szczególnie gdy zamierzamy grillować produkty o delikatnej strukturze, takie jak burgery czy krewetki.

Stojak do pieczenia na grilla

Ciekawą alternatywą są stojaki do pieczenia np. udek z kurczaka czy żeberek, dzięki temu możemy naraz przygotować większą porcję jedzenia. W ofercie marki Barbecook znajdziemy też stojaki pozwalające na z grillowanie całego kurczaka, czy podstawki na szaszłyki. Zaskoczysz wszystkich znajomych podając im świeżą rybę z grilla, w tym celu potrzebne nam będą kosze do ryb, z pomocą, których z łatwością u grillujesz nawet kilka ryb naraz.

Akcesoria do grillowanie dostępne na StukPuk.pl:

 

 

 

 

 

 

 

 

Porada eksperta

Aby mięso nie przywierało do rusztu podczas grillowania, przetrzyj ruszt surową połówką cebuli. Drugą połówkę możesz użyć do wyczyszczenia rusztu, po skończonym grillowaniu. 

Akcesoria do grillowania od Barbecook

Za pomocą montowanego pojemnika możemy w kilka chwil zmienić nasz zwykły grill w profesjonalną wędzarnię. Każdy koneser grillowania powinien zaopatrzyć się w profesjonalny fartuch do grillowania, wykonany ze skóry. Fartuch skutecznie ochroni nasze ubranie przed plamami z marynaty czy tłuszczu, o które bardzo łatwo podczas grillowania. Akcesoria do grilla od Barbercook możemy kupić osobno lub od razu zdecydować się na gotowy komplet akcesoriów.

Nowe funkcje zwykłego grilla

Aby mieć pewność, że nasze potrawy są już gotowe, możemy to sprawdzić za pomocą bezprzewodowego termometra z sondą. W ten sposób możemy łatwo sprawdzić, czy mięso nie jest w środku zimne, tym samym unikniemy problemów z niedopieczonym lub wręcz przeciwnie, zbyt przesmażonym daniem. Kosz do grillowania to alternatywa dla znanego wszystkim standardowego rusztu. W zależności od gęstości siatki w koszu będzie on odpowiedni do grillowania kawałków warzyw, a nawet owoców.

Czyszczenie grilla

Aby grill  służył nam jak najdłużej, należy regularnie go czyścić. Po każdym grillowaniu powinniśmy wyszorować ruszt szczotką do grilla, aby pozbyć się resztek jedzenia. Najlepiej czyścić, gdy ruszt jest jeszcze ciepły, dzięki temu sprzątanie będzie łatwiejsze. Podczas czyszczenia należy uważać, aby nie porysować powierzchni. Barbecook przygotował, także pokrowce na grille, które są przydatne szczególne, gdy nasz grill stoi cały rok na dworze.

Produkty wymienione w artykule:

1. Barbecook Pokrowiec na grille węglowe 
https://www.stukpuk.pl/pokrowiec-na-grille-weglowe
2. Barbecook Szczotka do czyszczenia grilla okrągła
https://www.stukpuk.pl/szczotka-do-czyszczenia-grilla-okragla
3. Barbecook Grill gazowy Quisson 4000 
https://www.stukpuk.pl/grill-gazowy-quisson-4000
4. Barbecook Grill węglowy Largo Green 
https://www.stukpuk.pl/grill-weglowy-largo-green-barbecook
5. Barbecook Kosz do grillowania elastyczny 
https://www.stukpuk.pl/kosz-do-grillowania-elastyczny
6. Barbecook Termometr do grillowania składany 
https://www.stukpuk.pl/termometr-do-grillowania-skladany
7. Barbecook Zestaw narzędzi do grillowania czarny
https://www.stukpuk.pl/zestaw-narzedzi-do-grillowania-czarny
8. Barbecook Fartuch do grillowania skórzany 
https://www.stukpuk.pl/fartuch-do-grillowania-skorzany
9. Barbecook Pojemnik do wędzenia do grilli gazowych
https://www.stukpuk.pl/pojemnik-do-wedzenia-do-grilli-gazowych
10. Barbecook Kosz do grillowania ryb 28 x 28 cm 
https://www.stukpuk.pl/kosz-do-grillowania-ryb-28-x-28-cm
11. Barbecook Nadstawka do szaszłyków 
https://www.stukpuk.pl/nadstawka-do-szaszlykow
12. Barbecook Stojak na kurczaka
https://www.stukpuk.pl/stojak-na-kurczaka
13. Barbecook Stojak na podudzia
https://www.stukpuk.pl/stojak-na-podudzia
14. Barbecook Łopatka Army Style
https://www.stukpuk.pl/barbecook-lopatka-army-style-223-0040-200
15. Barbecook Szczypce do grilla Army Style 
https://www.stukpuk.pl/szczypce-do-grilla-army-style

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *