Łatwa segregacja odpadów z koszami Simplehuman

Kosz na śmieci zalicza się do obowiązkowego wyposażenia każdego domu. Trudno sobie wyobrazić gotowanie czy pracę w biurze bez poręcznego kosza na śmieci. Kosze od Simplehuman wyróżniają się niestandardowym dizajnem i formą, która doda szyku każdemu pomieszczeniu. Jednak aby kosz kuchenny był funkcjonalny i dobrze spełniał swoje zadanie, powinien być idealnie dopasowany do potrzeb domowników.

Jak wybrać kosz na śmieci?

Niezależnie od tego, do jakiego pokoju chcemy kupić kosz na śmieci, w pierwszej kolejności powinniśmy ocenić, jak duży powinien być kosz i jaką mamy przestrzeń do dyspozycji. Wtedy w zależności od rozmiarów pokoju czy pomieszczenia możemy sobie pozwolić kosz np. wielokomorowy przeznaczony do sortowania odpadów. W przypadku małej kuchni lepiej sprawdzą się kosze do zabudowy. Przy wyborze pojemności kosza, należy zwrócić uwagę na ilość osób w domu oraz np. częstotliwość przygotowywania posiłków w kuchni. Wiadomo, że 5-osobowa rodzina gotująca codziennie będzie potrzebować większego kosza niż małżeństwo regularnie stołujące się poza domem.

Gdzie umieścić kosz na śmieci?

Polską tradycją jest trzymanie kosza pod zlewem. Dalej jest to najbardziej sprawdzony sposób na rozsądne ulokowanie kosza na śmieci, gdy nasza kuchnia jest bardzo mała. Jednak to miejsce nie zawsze jest poręczne, biorąc pod uwagę wielkość kosza przeznaczonego do segregacji odpadów. Ustawienie kilku pojemników na odpady obok siebie może sprawdzić się tylko w przypadku dużej kuchni. Na szczęście marka Simplehuman stworzyła funkcjonalne rozwiązań, które sprawdzą się także w mniejszych kuchniach.

Produkty od Simplehuman dostępne na StukPuk.pl:

Porada eksperta

Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci, najlepiej po każdej zmianie worka,  przetrzeć wnętrze kosza ręcznikiem papierowym nasączonym octem i olejkiem zapachowym. 

Gdy mamy kuchnię średnich rozmiarów łatwiej wygospodarować miejsce na kosz umożliwiający segregację odpadów. Najlepszym rozwiązaniem będą kosze wielokomorowe, które zostały skonstruowane tak, że kosz został podzielony na kilka mniejszych pojemników, to praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu, że pojemniki są ze sobą połączone, oszczędzasz sporo miejsca. Taki kosz możemy wstawić do środka szafki lub postawić przy ścianie.

Jaki kosz do kuchni?

W dużej przestrzennej kuchni położenie kosza na śmieci jest prawie dowolne, możemy zaprojektować osobną szafkę tylko na kosz na śmieci lub pozostawić go wolnostojącego. Mamy również więcej możliwości wyboru, kosze wysuwne, uchylne, które jednocześnie są większych rozmiarów. Przy wyborze kosza na śmieci lub sortownika warto zwrócić uwagę na wielkość pojemników, łatwość użytkowania oraz czyszczenia. Równie ważna jest łatwość wymiany worków i trwałość kosza.

Kosz na śmieci na wymiar

Kosz na śmieci może być wykonany z różnych materiałów, jego wybór jest uzależniony od naszych preferencji estetycznych oraz wystroju pomieszczenia, do którego kupujemy kosz. Rodzaj materiału, z jakiego powinien być wykonany kosz na śmieci, zależy od aranżacji wnętrza kuchni, miejsca, w którym pojemnik będzie przechowywany, oraz estetycznych preferencji domowników. Kosze plastikowe będą idealne do trzymania ich np. w szafce, jeżeli chcemy, żeby nasz kosz był też dekoracją to lepiej zdecydować się np. na stal nierdzewną.

Kosz na śmieci w blacie

Ciekawym rozwiązaniem jest też kosz wbudowany w blat kuchenny. Jest o to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dużo gotują w domowym zaciszu, ale nie chcą spędzać godzin na sprzątaniu. Kosze na śmieci umieszczane są w głębi szafy, a w blacie wycinamy otwór, który trafia bezpośrednio do kosza. Jest to bardzo dyskretne rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnej kuchni.

Produkty wymienione w artykule:

1. Simplehuman CW1471 Kosz na śmieci 115L BULLET OPEN, stal matowa
https://www.stukpuk.pl/simplehuman-cw1471-kosz-na-smieci-115l-bullet-open-stal-matowa
2. Simplehuman CW1884 Kosz na śmieci 30L pedałowy DELUXE, stal FPP
https://www.stukpuk.pl/simplehuman-cw1884-kosz-na-smieci-30l-pedalowy-deluxe-stal-fpp
3. Simplehuman CW2035 Kosz 58L pedałowy LINER POCKET RECYCLER, różowe złoto
https://www.stukpuk.pl/simplehuman-cw2035-kosz-58l-pedalowy-liner-pocket-recycler-rozowe-zloto
4. Simplehuman CW1856CB Kosz na śmieci 3L pedałowy, biały
https://www.stukpuk.pl/simplehuman-cw1856cb-kosz-na-smieci-3l-pedalowy-bialy
5. Simplehuman CW1830 Kosz na śmieci 46L pedałowy DELUXE RECYCLER, stal FPP
https://www.stukpuk.pl/simplehuman-cw1830-kosz-na-smieci-46l-pedalowy-deluxe-recycler-stal-fpp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *