Kolorowa rewolucja w Twoim mieszkaniu!

Kolorowe otoczenie w codziennym życie znacząco poprawia nasze samopoczucie i sprawia, że czujemy się lepiej. Prostym w realizacji sposobem na wprowadzenie w nasze życie trochę koloru, jest szybkie pomalowanie ścian. Sprawne malowanie zapewnią dobrze dobrane farby, tym razem polecamy te marki Śnieżka, sprawdź, które kolory sprawdzą się w Twoim domu!

Przygotowanie ściany pod malowanie

Zanim podwiniemy rękawy i chwycimy za wałki i kuwety, warto ocenić stan podłoża i odpowiednio przygotować powierzchnię, którą planujemy odnowić. Jeżeli od ostatniego malowania pojawiły się plamy po zaciekach wodnych, sadzy, nikotynie czy tłuste plamy warto skorzystać z specjalnej farby Śnieżka Zacieki Plamy, która zakryje to co nieestetyczne. Przed malowaniem warto też zagruntować ścianę i wypełnić wszelakie ubytki w ścianach.

Jak dobrać kolor ścian?

Dobór odpowiednich kolorów nie należy do najłatwiejszych, jeżeli nie jesteśmy pewni, warto sięgnąć po radę u specjalistów. W tym przypadku można wybrać się do autoryzowanych sklepów Śnieżka i tam porozmawiać z doradcami, lub skorzystać z internetowych symulacji. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w broszury, wachlarze kolorystyczne, próbniki czy testery kolorów. Gdy wybierzemy wymarzone kolory, można przystąpić do malowania!

Jak malować ściany?

Nakładanie farby na ściany rozpoczynamy od góry, czyli od sufitu. Następnie malujemy trudno dostępne miejsca takie jak ściany przy grzejnikach, drzwiach, czy przy oknach. Gdy mamy do pomalowania duży pokój, najlepiej zacząć nanosić farbę od okna w stronę wnętrza pokoju wraz z kierunkiem padania światła. Ruchy wałka powinny być równoległe, a pomalowane pasy muszą zachodzić na siebie. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, a my chcemy zwiększyć krycie koloru możemy malować drugi raz. Jednak tym razem w kierunku przeciwnym niż za pierwszym razem, dzięki czemu dokładnie pokryjemy wszelkie smugi.

Akcesoria do malowania dostępne na StukPuk.pl:

 

 

 

 

 

 

 

 

Porada eksperta:

Wybierając wałek kierujemy się zasadą: im gładsze podłoże, tym krótsze runo wałka – najlepiej o długości od 9 do 16 mm.

Nowe i odnowione ściany nadadzą mieszkaniu nowego charakteru i napełnią pomieszczenia pozytywną energią. W ofercie StukPuk.pl znajdziemy dwa rodzaje farby od marki Śnieżka, która będzie najlepszym wyborem dla Ciebie?

Farba Śnieżka Barwy Natury to matowa lateksowa farba do wnętrz. Jest odporna na szorowanie i zmywanie ewentualnych plam czy brudu, nie musimy się przy tym martwić, że ją zniszczymy. Podczas malowania zapewnia dobre krycie, a kolory długo pozostają żywe i trwałe, przy tym jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Gdy malujemy ściany należy pamiętać, aby temperatura otoczenia i ścian była powyżej 10°C. W zależności od pożądanego krycia możemy nałożyć 1 lub 2 warstwy. W przypadku drugiej warstwy należy ją nakładać co najmniej po około 2-4h.

Łatwe i szybkie malowanie ścian

Śnieżka Satynowa jest farbą idealną dla rodzin z dziećmi lub dla posiadaczy zwierząt, ponieważ jest odporna na 100 rodzajów plam. Dodatkowo farba została wzbogacona o właściwości antystatyczne, które działają na mniejsze osadzanie się kurzu. W przypadku usuwania zabrudzeń ze ściany, farba nie ściera się ani nie wyświeca. Dzięki tej wyjątkowej formule tworzy niezwykle trwałe powłoki, które pozwalają na zachowanie idealnego wyglądu i koloru ścian. Ze względu na subtelne satynowe wykończenie zalecana jest do stosowania na gładkich i płaskich powierzchniach ścian.

 Produkty wymienione w artykule:

1. Śnieżka Satynowa ciepłe słowa 525 2,5L 
https://www.stukpuk.pl/sniezka-satynowa-cieple-slowa-525-2-5l-5903973125488
2. Śnieżka Satynowa szept nocy 539 2,5L 
https://www.stukpuk.pl/sniezka-satynowa-szept-nocy-539-2-5l-5903973125600
3. Śnieżka BarwyNatury azalia łososiowa 2,5L 
https://www.stukpuk.pl/sniezka-barwynaturyt-azalia-lososiowa-2-5l-5903973138471
4. Śnieżka Kuchnia-Łazienka ogniste chilli 802M 1L
https://www.stukpuk.pl/sniezka-kuchnia-lazienkam-ogniste-chilli802m-1l-5903973102533
5. Śnieżka Kuchnia-Łazienka ziołowy ogródek 812M 2,5L
https://www.stukpuk.pl/sniezka-kuchnia-lazienka-ziolowy-ogrodek812m-2-5l-5903973102762
6. Śnieżka Satynowa biała 500 2,5L 
https://www.stukpuk.pl/sniezka-satynowa-biala-500-2-5l-5903973125228

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *