Jak zadbać o żywopłot?

Piękny i zadbany ogród jest wizytówką każdego domu i gospodarza. Oprócz kwiatów czy trawnika, wielu domowych ogrodników decyduje się na żywopłot, który oprócz estetycznego wyglądu, stanowi też naturalne ogrodzenie. Niezależnie od tego, czy sadzisz kwiaty, czy przycinasz krzewy, w ogrodzie przydadzą się dobrej jakości narzędzia. Szczególnie nożyce do żywopłotu, którego pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych.

Jak prawidłowo przycinać żywopłot?

Jak zadbać o żywopłot i jakich narzędzi użyć przy jego pielęgnacji? Jednym ze sposobów jest użycie akumulatorowych nożyc do żywopłotu Makita DUH551Z, które są przeznaczone do cięcia i przycinania żywopłotów. Urządzenie jest wyposażone w akumulator, który zapewnia całkowitą swobodę manewrowania i przenoszenia w dowolne miejsce. Będzie to szczególnie przydatne, w przypadku gdy żywopłot jest posadzony w miejscu, gdzie nie mamy dostępu do źródła zasilania.

Nożyce do żywopłotu od Makity nie należą do najlżejszych wśród narzędzi tego typu, jednak odpowiednie wyważenie konstrukcji sprawia, że osiągamy lepsze rezultaty podczas pracy. Dodatkowo rękojeść zapewnia maksymalny komfort pracy ze względu ergonomiczny kształt oraz możliwość chwytu w 5 pozycjach.

Porada eksperta

Zarówno w przypadku żywopłotów liściastych, jak i iglastych, najważniejsze jest pierwsze cięcie. Wykonuje się je wiosną w pierwszym roku po posadzeniu, kiedy to skraca się silnie rozgałęzione rośliny na wysokości 30 cm nad ziemią, a te mniej – 10-15 cm.

Najlepsze nożyce do żywopłotu

Zakup dobrego sprzętu to najlepsza inwestycja w celu zadbania o rośliny w naszym ogrodzie. Za pomocą nożyc do żywopłotu od marki Makita nie tylko nadamy odpowiedni kształt żywopłotowi, ale również możemy je wykorzystać do przycinania pędów roślin czy też gałązek krzewów. Innowacyjna technologia XPT zapewnia podwyższoną odporność na pył i wilgoć, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dane techniczne:

Zasilanie: akumulatorowe
Napięcie akumulatora: 2x 18V
Częstotliwość skoków: 1000-1800 skoki/min
Długość cięcia: 55cm
Długość całkowita: 1065mm
Masa: 5,1kg

Wyposażenie podstawowe:

-Ostrze tnące
-Osłona ostrza
-Brak akumulatora i ładowarki

Nożyce akumulatorowe czy elektryczne?

Zaletą akumulatorowych nożyc do żywopłotu Makita DUH551Z jest fakt, że nie emitują one żadnych spalin czy zanieczyszczeń do atmosfery. Dodatkowo dzięki zastosowaniu dwóch akumulatorów 18 V, urządzenie jest bardziej wydajne podczas pracy, a przy tym nie jest bardzo głośne. Urządzenie łatwo się uruchamia, a elektryczny hamulec gwarantuje bezpieczeństwo operatora w trakcie pracy.

W ofercie marki Makita wyróżnić można dużo grup produktowych, adresowanych do specjalistów, jak i dla osób używających elektronarzędzi w domu i ogrodzie. Wspomniane akumulatorowe nożyce do żywopłotu zostały wyposażone w pokrętło do regulowania prędkości skokowej nożyc oraz w diody, które zasygnalizują poziom naładowania akumulatorów.

Profesjonalne nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu od marki Makita to elektronarzędzie, którego zalety doceni zarówno profesjonalny ogrodnik, jak i amator, który dopiero zaczyna przygodę z ogrodnictwem. Warto pamiętać o gwarancji na wszystkie produkty marki Makita. Obecnie wynosi ona zazwyczaj 3 lata, przy tym dla samych akumulatorów jest to dodatkowa gwarancja 2-letnia.

O firmie

Makita Corporation powstała w 1915 roku, obecnie jest jedną z wiodących producentów elektronarzędzi. W asortymencie marki znajdziemy ponad 1000 produktów, w tym urządzenia akumulatorowe, pneumatyczne oraz narzędzia ogrodowe. Obecnie w Polsce istnieje ponad 200 punktów serwisowych, gdzie konserwowane są narzędzia czy rozpatrywane reklamacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *