Jak wybrać odpowiednią masę bitumiczną?

Masy do bitumiczne to produkt, który znakomicie sprawdzi się do uszczelniania powierzchni, zachowując przy tym elastyczność. Masy są wygodne i proste w użytku, dlatego często stosuje się je do zabezpieczania np. fundamentów czy dachów. Na szczególną uwagę zasługują produkty marki Tytan, które łączą w sobie wysoką jakość produktu w stosunku do rozsądnej ceny.

Co czego służy masa bitumiczna?

Masy bitumicznej możemy użyć do uszczelnienia garażu, tarasów, dachów, piwnic i innych powierzchni, które są zagrożone zalaniem lub nadmiernym zawilgoceniem. Niektóre można nawet stosować na stare okładziny z płytek lub kamienia naturalnego. Osobnym rodzajem mas bitumicznych są ich dyspersyjne warianty, które używane są do tworzenia izolacji na zewnątrz różnych obiektów budowlanych. Taka izolacja tworzy powłokę, która zabezpiecza fundamenty budynku przed wilgocią i sprawia, że są mniej podatne na uszkodzenia.

Jak aplikować masę bitumiczną?

Aby funkcja ochronna masy była pełna i skuteczna, należy pamiętać o prawidłowej aplikacji masy. Przede wszystkim powinniśmy trzymać się zaleceń producenta, co do sposobu nakładania i ilości masy potrzebnej na jedną warstwę. Dodatkowo, jeżeli w instrukcji jest, że ochronę zapewnia konkretna liczba warstw, to nie powinniśmy nakładać więcej masy, bo może to obniżyć jej skuteczność.

Uwaga!

Mas asfaltowo-aluminiowych nie można stosować w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ znajdujące się w nich składniki są silnie szkodliwe dla zdrowia.

Ważny jest też sposób aplikacji masy, jest to o tyle ważne, że nie wszystkie masy można nakładać metodą natryskową, informacje o prawidłowym nakładaniu masy bez trudu znajdziemy na opakowaniu. Gdy mamy zamiar izolować masą fundamenty, musimy poczekać do całkowitego wyschnięcia i związania fundamentów.

Rodzaje i zastosowanie mas bitumicznych

Wyróżniamy kilka rodzajów mas bitumicznych, wśród nich znajdziemy lepiki asfaltowe, masy asfaltowe, masy bitumiczne dwuskładnikowe i jednoskładnikowe, masy asfaltowo-żywiczne, masy asfaltowo-kauczukowe, masy asfaltowo-aluminiowe oraz emulsje asfaltowe. Wybór jest duży, a każda z mas ma inne właściwości i przeznaczenie, dzięki czemu możemy dopasować produkt indywidualnie do naszych potrzeb.

Masy bitumiczne dostępne na StukPuk.pl: 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masy asfaltowo-żywiczne świetnie sprawdzą się do konserwacji pap dachowych, a dodatkowym atutem będzie fakt, że można je stosować nawet na nierównym i chropowatym podłożu. Z kolei masy asfaltowo-kauczukowe są bardziej uniwersalne, ze względu na to, że możemy ich użyć do zabezpieczenia pokrycia dachowego oraz do izolacji fundamentów budynku.

Jaka jest odpowiednia masa bitumiczna?

Masy asfaltowo-polimerowe można stosować na różnych podłożach, np. na styropianie ze względu na fakt, że nie zawierają one rozpuszczalników. Taka masa tworzy trwałą oraz elastyczną powłokę, którą można nakładać nawet na lekko wilgotną powierzchnię.

Czy wiesz, że…

Niektóre rodzaje lepików posiadają w składzie mączkę lub włókna celulozowe. Takie preparaty będą mieć lepsze właściwość izolujące, dzięki czemu można je nakładać nawet gdy na dworze jest ujemna temperatura.

Jeżeli chcesz zabezpieczyć dach przed przegrzewaniem, użyj masy asfaltowo-aluminiowej, to płynny preparat, który ma charakterystyczny srebrny kolor. Powłoka będzie dobrze odbijać promienie słoneczne, ale też możemy ich użyć podczas obróbek blacharskich. Uzyskana za jej pomocą warstwa jest odporna na ewentualne pęknięcia powstałe na skutek dużych mrozów.

W składzie mas asfaltowych przeważają rozpuszczalniki, biorąc to pod uwagę, nie powinny mieć kontaktu ze styropianem, bo mogą go uszkodzić. Można je zastosować do napraw bitumicznych pokryć dachowych, ale sprawdzą się też jako samodzielna, bezspoinowej okładzina. Do pracy ze styropianem odpowiednie będą emulsje asfaltowe, które zazwyczaj są stosowane jako podkład pod inne materiały izolacyjne.

Produkty wymienione w artykule:

1. Masa Szpachlowa polimerowo-bitumiczna
https://www.stukpuk.pl/evomer-masa-szpachlowa-polimerowo-bitumiczna-tytan-professional-1-kg-bit-evo-ms-100
2. ABIZOL KL DM lepik do papy TYTAN Professional 5kg
https://www.stukpuk.pl/abizol-kl-dm-lepik-do-papy-tytan-professional-5kg-bit-ab-kl-500
3. ABIZOL G masa szpachlowa bitumiczna TYTAN Professional 5kg
https://www.stukpuk.pl/abizol-g-masa-szpachlowa-bitumiczna-tytan-professional-5kg-bit-ab-g-500
4. Masa gruntująca asfaltowo-kauczukowa
https://www.stukpuk.pl/abizol-r-masa-gruntujaca-asfaltowo-kauczukowa-tytan-professional-9kg-bit-ab-r-900
5. Masa bitumiczna do izolacji powłokowych
https://www.stukpuk.pl/abizol-p-masa-bitumiczna-do-izolacji-powlokowych-tytan-professional-9kg-bit-ab-p-900
6. Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa
https://www.stukpuk.pl/abizol-s-dyspersyjna-masa-asfaltowo-kauczukowa-tytan-professional-9kg-bit-ab-s-900
7. Masa szpachlowa bitumiczna TYTAN Professional 1kg
https://www.stukpuk.pl/abizol-g-masa-szpachlowa-bitumiczna-tytan-professional-1kg-bit-ab-g-100
8. ABIZOL KL DM lepik do papy TYTAN Professional 9kg
https://www.stukpuk.pl/abizol-kl-dm-lepik-do-papy-tytan-professional-9kg-bit-ab-kl-900
9. masa asfaltowa do renowacji dachów TYTAN Professional 18kg.
https://www.stukpuk.pl/dacholeum-masa-asfaltowa-do-renowacji-dachow-tytan-professional-18kg-bit-da-18
10. ALUBIT powłoka asfaltowo-aluminiowa TYTAN Professional 5kg.
https://www.stukpuk.pl/alubit-powloka-asfaltowo-aluminiowa-tytan-professional-5kg-bit-al-500
11. Szybki Grunt preparat gruntujący polimerowo-bitumiczny
https://www.stukpuk.pl/evomer-szybki-grunt-preparat-gruntujacy-polimerowo-bitumiczny-tytan-professional-wiadro-9-litrow-bit-gr-evo-900
12. Masa asfaltowa posypka papowa bordo 15kg
https://www.stukpuk.pl/dacholeum-masa-asfaltowa-posypka-papowa-bordo-15kg-tytan-bit-pos-15-bo
13. Szybka Powłoka preparat polimerowo-bitumiczny
https://www.stukpuk.pl/evomer-szybka-powloka-preparat-polimerowo-bitumiczny-tytan-professional-wiadro-18-kg-bit-evo-po-18
14. Masa dyspresyjna asfaltowo-kauczukowa Disprobit wiadro 5 kg
https://www.stukpuk.pl/masa-dyspresyjna-asfaltowo-kauczukowa-disprobit-wiadro-5-kg-tytan-10004637

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *