Co warto wiedzieć o szlifierce kątowej?

Szlifierka kątowa przyda się szczególnie, gdy planujemy pracę z blachą lub drewnem. W zależności, od intensywności prac, możemy zdecydować się na tańsze lub droższe modele. Szlifierki kątowe od Bosch charakteryzują się wysoką wydajnością i dobrym współczynnikiem ceny do jakości. Czy warto mieć w swoim garażu takie narzędzie? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Ile kosztuje szlifierka kątowa?

Wybór szlifierki kątowej nie należy do najłatwiejszych, głównie ze względu na liczne rodzaje, moc urządzeń oraz ceny. Jeżeli będziemy wykonywać proste przy domowe prace, wystarczy nam szlifierka o niskiej mocy ze średniej półki cenowej. Do bardziej zaawansowanych prac będziemy potrzebować profesjonalnego sprzętu, który będzie większym wydatkiem. Szlifierki kątowe sprawdzonych producentów, takich jak Bosch posłużą nam przez wiele lat, dlatego warto w nie zainwestować. Ogromny wybór różnych modeli także pokazuje, jak bardzo wszechstronne i potrzebne jest to urządzenie.

Szlifierka kątowa Bosch

Szlifierkę kątową możemy użyć do przycinania twardych powierzchni takich jak beton, metal czy ceramika. Podstawową funkcją tego narzędzia jest szlifowanie różnych powierzchni, co jest zależne od tego, jaką mamy zamontowaną tarczę. Bez większego wysiłku może my uzyskać idealni gładką powierzchnię szlifowania. Szlifierka należy do najbardziej przydatnych narzędzi w domu, a jej szerokie zastosowanie ułatwia wykonanie wielu domowych prac. Zazwyczaj proste domowe szlifierki kątowe mają moc w zakresie od 600W do 1000W. Im wyższa moc, tym twardsze materiały możemy obrabiać oraz nasza szlifierka będzie mogła pracować dłużej pod wyższym obciążeniem.

Szlifierka kątowa do trudno dostępnych miejsc

Szlifierka kątowa Bosch ma wydajny silnik o mocy 701 W, dodatkowo duża prędkość obrotowa zapewniająca szybką i wygodną pracę przy szlifowaniu elementów z litego metalu lub odlewów. Przy pomocy tego modelu bez problemu usuwanie zadziorów, wygładzimy spawy, czy przytniemy cegły i płytki ceramiczne. Przy użyciu odpowiedniej tarczy szlifierkę możemy wykorzystać, także do polerowania. Innowacyjna technologia użyta przy produkcji przekładni zębatej zapewnia wysoką wytrzymałość i wydajność w trudnych warunkach pracy, szczególnie przy pracy z dużym zapylenie pyłem metalicznym lub betonowym.

Dane techniczne:

Moc urządzenia: 700 W
Obszary zastosowania: prace remontowo – budowlane
Prędkość obrotowa: 11000 obr./min
Napięcie: 230 V
Waga brutto: 2.25 kg
Długość kabla: 2,5 m
Średnica tarczy: 125 mm

Ciekawostka

Piła jest jednym z najstarszych narzędzie, szacuje się że była używana już w starożytnej Grecji.

Szlifierka kątowa z regulacją obrotów

Głowica szlifierki kątowej Bosch została w całości wykonana z metalu, co umożliwia docieranie do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo głowica jest bardziej odporna na uderzenia, co czyni ją trwalszą od konkurencji. Szlifierka jest niewielka i dość lekka, dzięki czemu praca z nią nie jest utrudniona i zapewnia wygodne szlifowanie. Urządzenie wyposażono w blokadę wrzeciona, która sprawia, że do wymiany tarczy potrzebujemy tylko jednego klucza. Podczas pracy nie ma konieczności zakładania nauszników ochronnych, ponieważ szlifierka nie generuje dużo hałasu.

Akcesoria do szlifierek kątowych dostępne na StukPuk.pl:

cjhbhebwkfbvjkdbjvbcdjkbvjbdjvbdjbvjbdjvjdbvjdejvnvjdnvjvdjvjkdjvdjnvjdnjvdnjvndjndjcvndjnjv

Bezpieczeństwo przy pracy

Mark Bosch dba też o bezpieczeństwo korzystania z narzędzi. Dlatego szlifierka kątowa posiada osłonę ochronną z systemem „CLIC”, która zapewnia ochronę użytkownika przed iskrami i odpryskami metalu. Osłonę możemy dowolnie ustawiać w zależności od warunków pracy. Silnik szlifierki zabezpieczają przed uszkodzeniem samo wyłączające się szczotki węglowe. Specjalny włącznik suwakowy gwarantuje bezpieczną obsługę nawet podczas pracy w rękawicach roboczych.

O firmie

Marka Bosch została założona w 1886 roku przez Roberta Boscha w Stuttgarcie. W Polsce firma pojawiła się w 1991 roku, gdzie działa już prawie 30 lat. Obecnie Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Szacuje się, że zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *