Akcesoria grillowe: 7 produktów przydatnych podczas grillowania

Grillowanie to doskonały sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu z rodziną czy znajomymi. Oprócz grilla, do wygodnego przygotowywania smacznych potraw, potrzebujesz również specjalnych akcesoriów grillowych. Sprawdź, jakich!

Z tego artykułu dowiesz się:

O czym należy pamiętać przed urządzaniem grilla

Jakie akcesoria przydadzą się do grillowania

Jakich akcesoriów grillowych użyjesz po grillowaniu

Bezpieczeństwo w czasie grillowania – o czym pamiętać?

Przed rozpoczęciem intensywnego sezonu na grilla, powinieneś poznać podstawowe zasady bezpiecznego grillowania. Istotną kwestią jest wiedza na temat sprzętu, z którym będziesz mieć do czynienia. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcją producenta i zachować należyte środki ostrożności. Szczególnie grill węglowy, który wymaga rozpalenia ognia, stanowi potencjalne zagrożenie.

Oto akcesoria, które pomogą Ci wygodnie i bezpiecznie grillować:

  1. Rozpalarka do grilla to przyrząd, dzięki któremu unikniesz poparzeń oraz wszelkich trudności związanych z rozpalaniem ognia na świeżym powietrzu. Takie akcesorium grillowe jest specjalnie skonstruowane – posiada bimetalowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wygodne rozpalenie ognia na grillu bez konieczności użycia zapałek czy zapalniczki oznacza łatwiejsze i bezpieczniejsze piknikowanie.
  2. Wielofunkcyjny uchwyt do podnoszenia rozgrzanych elementów – nie poparzysz się, jeśli wykorzystasz to proste akcesorium. Służy ono do podnoszenia gorącego rusztu i innych akcesoriów czy naczyń. Przydaje się również przy czyszczeniu grilla. Uchwyt może być też wykorzystany do obracania mięs czy warzyw, które przyrządzasz, choć nie zastąpi szczypców do grilla.

Maksymalnie bezpieczne i wygodne grillowanie w każdych warunkach

Jeśli jesteś na etapie rozważania, jaki grill będzie najlepszy, a szukasz zaawansowanego sprzętu, zwróć uwagę na model gazowy. To nie tylko zdrowszy sposób na podgrzewanie potraw – grill jest także bezpieczny dla środowiska i łatwy w obsłudze. Ponadto gazowy grill 3 palnikowy Master Grill & Party posiada szereg przydatnych elementów, takich jak: dodatkowy ruszt do grilla, wbudowaną zapalarkę, pokrywę czy półki boczne oraz pokrętło regulujące temperaturę. Jeśli poszukujesz sprzętu z 2 rusztami, wybierz grill dla profesjonalistów – umożliwi przygotowanie większej ilości potraw.

Profesjonalny grill gazowy
Profesjonalny grill gazowy

Czas na grillowanie – jakich akcesoriów użyjesz?

Podczas przygotowywania potraw przyda Ci się szereg akcesoriów grillowych, znacznie usprawniających proces, jak i również zapewniających Ci bezpieczeństwo.

3. Szczypce do grilla – to niezbędnik każdego mistrza grillowania. Przyrząd służy do higienicznego, a przede wszystkim bezpiecznego przewracania, a także nakładania grillowanych kawałków mięsa czy warzyw. Specjalna konstrukcja pomaga sięgnąć po nie bez ryzyka poparzenia się – nienagrzewająca się rękojeść i długie szczypce oraz mechanizm blokujący sprawiają, że grillowanie będzie wygodne. Takie właściwości mają szczypce do grilla Imperial Broil King.

Szczypce do grilla

Szczypce do grilla

4. Rękawice i podkładki ochronne, np. silikonowe przydadzą Ci się do bezpiecznego chwytania i przenoszenia rusztów do grilla czy innych rozgrzanych elementów. Elementy powinny się znaleźć w niezbędniku każdego mistrza grillowania.

5. Widelec z termometrem do grillowania – taki sztuciec jest pomocny w doprowadzaniu potraw do pożądanej temperatury oraz sprawdzania stopnia ich przyrządzenia. Za jego pomocą wygodnie przewrócisz kawałki mięsa i warzyw, a przy okazji dowiesz się, czy dania są przygotowywane w odpowiednich warunkach.

6. Patyczki do szaszłyków do przygotowania pysznej, tradycyjnej potrawy z rusztu, przydadzą Ci się specjalne patyki wykonane z bambusa. 100 sztuk w opakowaniu starczy na kilka dużych imprez na świeżym powietrzu. A jeśli chcesz poznać jeszcze inne proste przepisy na grillowanie, zajrzyj do tego artykułu na StukPuk.pl.

Akcesoria grillowe, które przydadzą Ci się na koniec

Wśród elementów, stanowiących wyposażenie każdego poważnego mistrza grillowania, znajdują się również przyrządy usprawniające konserwację grilla oraz jego czyszczenie po każdorazowym użyciu.

7. Szczotka do czyszczenia grilla przyrząd pozwala szybko pozbyć się tłuszczu i przywartych kawałków potraw. Za jego pomocą bez wysiłku wyczyścisz ruszt do grilla i inne zabrudzone elementy.

Oprócz tego, możesz sięgnąć po specjalne środki do czyszczenia grilla, a także wygodne w użyciu ścierki. Nie pozwól, aby ruszt do grilla zbyt długo pozostawał nieumyty. Niektóre części grilla powinny być również okresowo konserwowane, np. olejem.

Zamiast dobierać osobno przydatne akcesoria grillowe, możesz również sięgnąć po gotowy zestaw. Taki komplet z pewnością przyda się osobom, które poważnie podchodzą do sztuki przyrządzania potraw na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *