Wykorzystaj w pełni sezon na grilla z Campingaz

Sezon na grillowanie trwa, to świetny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Kochamy grillować i spędzać czas w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Gazowe grille firmy Campingaz sprawią, że każde grillowanie będzie wyjątkowe i dużo przyjemniejsze niż dotychczas. Profesjonalny sprzęt zapewni wygodę użytkowania oraz umili przygotowywanie twoich ulubionych potraw z grilla.

Jak rozpalać grilla?

Grille gazowe rozpala się łatwo, dzięki elektrycznemu zapłonowi. Grillowaniu na gazie nie towarzyszy uciążliwy dym, który jest obecny przy tradycyjnym grillu węglowym. Zaletą takiego grilla jest szybkość otrzymania wysokiej temperatury paleniska, co znacząco przyspiesza przygotowanie potraw. Każdy palnik grilla możemy dowolnie regulować według naszych potrzeb. Zazwyczaj grille tego typu są opalane gazem propanowo-butanowym lub propanowych.

Zdrowe grillowanie

W pokrywie grilla umieszczono termometr oraz okienko pozwalające podejrzeć stan grillowanych potraw. Dodatkowym atutem grilla RBS LXS Seria 4 jest szybkie i łatwe sprzątanie po udanym grillowaniu. Większość części tego modelu możemy myć w zmywarce, dzięki technologii InstaClean®. Grill gazowy od Campingaz będzie idealnym wyborem dla wszystkich, którzy organizują duże przyjęcia w ogrodzie.

Porada eksperta

Jak rozpoznać, czy grill jest dobrze rozgrzany? Obniżyć dłoń nad rozgrzanym rusztem. Wysokie rozgrzanie oznacza, że otwartą dłoń możesz przytrzymać nad rusztem na wysokości około 15 cm nie dłużej niż 2 sekundy. Jeśli utrzymasz dłoń dłużej, grill jest rozgrzany średnio.

Akcesoria grillowe dostępne na StukPuk.pl:

 

jhdvjhdsjhvjdbvjhbshvvdfvsdvsd

Jaki grill gazowy wybrać?

Grill został wyposażony w dwa palniki ceramiczne RBS (Radiant Burner System). Każdy z palników posiada osłonę, która nie tylko sprawia, że temperatura rozkłada się równomiernie, ale też chroni palnik przed skapującym tłuszczem. Grill RBS LXS Seria 4 po bokach ma dwie półki, z których jedna jest składana, możemy na nich trzymać przyprawy, czy akcesoria przydatne podczas grillowania. Grille od Campingaz są praktyczne i łatwe w obsłudze, bez problemu porazi sobie z nimi nawet początkujący. Kółka zamontowane na spodzie grilla pozwolą Ci na łatwe przenoszenie w dowolne miejsce.

Nowe możliwości grilla

Grill oprócz rusztu posiada też boczną kuchenkę gazową, dzięki której, możemy na grillu gotować czy podgrzewać jedzenie. Kolejną z funkcji grilla gazowego RBS LXS Seria 4 od Campingaz jest system Culinary Modular, dzięki któremu możemy rozszerzyć zastosowania grilla. Podstawą systemu jest żeliwny ruszt z wyjmowalnym okrągłym elementem. W to miejsce możemy zamontować jeden z elementów systemu Culinary Modular: patelnię do paelli, kamień do pizzy czy stojak do pieczenia drobiu. Grill wyposażony jest także w ruszt górny, na którym można grillować warzywa.

 

Dane techniczne:

– Moc: 12,4 kW + 2,3 kW (kuchenka)
Powierzchnia grillowania: 3500 cm2
Zużycie gazu: 902 g/h + 167 g/h (kuchenka)
Waga: 78kg
Wymiary: 171 × 62 × 118 cm
– 2 boczne palniki ceramiczne Radiant Burner System (RBS).
– Zapalnik elektroniczny,
– emaliowane żeliwny ruszt i płyta,
– gotowy do Culinary Modular System (akcesoria kupowane oddzielnie),
Insta Clean™ System (wybrane części grilla można myć w zmywarce).
– Termometr,
– kuchenka w półce
– 4 obrotowe kółka
– Boczne półki (1 składana)
– Pokrywa, uchwyt i panel kontrolny ze stali nierdzewnej
– Boczne koszyki na przyprawy i akcesoria.

Czyszczenie grilla

Grille Campingaz zostały zaprojektowanie w taki sposób, aby właściciel mógł na podstawie załączonej instrukcji łatwo i szybko go złożyć. Niektóre z załączonych części są już zmontowane w celu szybkiego montażu i zaoszczędzenia czasu klienta. Po każdym grillowaniu powinniśmy wyszorować ruszt szczotką do grilla, aby pozbyć się resztek jedzenia. Najlepiej czyścić, gdy ruszt jest jeszcze ciepły, dzięki temu sprzątanie będzie łatwiejsze. Podczas czyszczenia należy uważać, aby nie porysować powierzchni. W ten sposób grill będzie nam służył długo i nie będzie z nim problemów.

dania z grilla

O firmie

Marka Campingaz powstała we Francji w roku 1949 i od początku istnienia zdobyła uznanie wśród miłośników biwakowania oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. Campingaz specjalizuje się w produkcji grillów, kartuszy oraz akcesoriów campingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *