30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zamów lub zapytaj:
tel. +48 71 750 60 06

kontakt@stukpuk.pl

Maski przeciwpyłowe

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

 1. 268
  Dostępne
  14,35 zł
 2. 269
  Dostępne
  17,63 zł
 3. 290
  Dostępne
  100 i
  13,83 zł
 4. 291
  Dostępne
  100 i
  8,87 zł
 5. 292
  Dostępne
  100 i
  12,48 zł
 6. 293
  Dostępne
  100 i
  3,25 zł
 7. 294
  Dostępne
  100 i
  4,58 zł

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Maski przeciwpyłowe do przeróżnych prac warsztatowych

Ochrona dróg oddechowych jest konieczna podczas wielu prac remontowo-budowlanych, a nawet przy zwykłym majsterkowaniu w warsztacie. Szukając przeznaczonych do tego produktów, powinieneś zapoznać się z asortymentem marketu budowlanego StukPuk. Sprawdź, jakie maski i półmaski przeciwpyłowe możesz tu znaleźć!

Dlaczego noszenie masek ochronnych przeciwpyłowych jest tak ważne?

Maskę przeciwpyłową powinieneś zakładać podczas pracy w środowisku, w którym stężenie gazów, dymów i pyłów przekracza 17% składu powietrza. Co to oznacza w praktyce? Potrzebujesz jej zarówno podczas cięcia drewna klasyczną pilarką, jak i szlifowania zgrubnego różnych powierzchni czy nawet malowania farbami rozpuszczalnikowymi.

Klasy ochrony w maseczkach przeciwpyłowych

Każda dostępna na rynku maska przeciwpyłowa musi być zakwalifikowana do jednej z trzech klas ochrony przeciwpyłowej. Pierwsza z nich zapewnia ochronę przed pyłem, dymem i aerozolami ciekłymi o niskiej toksyczności. Maseczki przeciwpyłowe oznaczone symbolem P2 zabezpieczą Cię przed dymem i pyłem w większym stężeniu, jak również przed bardziej toksycznymi środkami chemicznym – takimi jak np. wodorotlenek sodu, kobalt, kadm i azbest. Jeśli zależy Ci na wyjątkowo skutecznej ochronie dróg oddechowych, wybierz maski ochronne typu P3. Akcesorium tego rodzaju ochroni Cię m.in. przed pyłem z twardego drewna, a także przed silnymi substancjami chemicznymi, takimi jak arsen czy ołów.

Maski przeciwpyłowe w ofercie StukPuk

Znajdujące się w asortymencie StukPuk półmaski i maski ochronne przeciwpyłowe można podzielić na jednorazowe klasyczne i z zaworem. Maski przeciwpyłowe jednorazowe klasyczne, jak np. uniwersalne maski ochronne Modeco MN-06-112, to akcesoria wykonane z trójwarstwowej włókniny, które doskonale chronią przed drobnym pyłem powstającym podczas najróżniejszych prac remontowych. Niestety nie sprawdzą się w przypadku wycieku toksycznych lub wręcz żrących substancji chemicznych. Alternatywę dla nich stanowią maski ochronne wyposażone w zawór – takie jak np. półmaska przeciwpyłowa z jednym zaworkiem Topex. Czym wyróżniają się takie akcesoria? Ich stopień ochrony przed pyłami i oparami jest podobny jak w przypadku poprzedniego modelu. Zintegrowany zawór sprawia jednak, że oddychanie w nich jest łatwiejsze, a para wodna szybciej się ulatnia, dzięki czemu mniej wilgoci osadza się na powierzchni elementu. Zobacz, jakie inne maski ochronne przeciwpyłowe znajdziesz w ofercie StukPuk i wybierz odpowiednią dla siebie!