Wtyczki ochronne SCHUKO

Wtyczki ochronne SCHUKO takich producentów jak ELEKTROPLAST, HBF, PCE i SCHNEIDER to wszelkiego rodzaju wtyczki posiadające uziemienie lub też go nie posiadające w zależności od modelu i zastosowania. Wtyczki tego typu posiadają całą gamę kolorów i kształtów pozwalając na dobór odpowiedniej wtyczki do potrzeb.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 11223
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 2,57 zł

  Special Price 1,77 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Wtyczki ochronne Schuko

Choć często o tym zapominamy, prąd elektryczny może być niebezpieczny, jeśli korzysta się z niego w nieprawidłowy sposób. Należy więc zadbać o dobór odpowiednich elementów instalacji elektrycznych – w codziennym użytkowaniu ważna jest nie tylko budowa i rodzaj gniazda elektrycznego, lecz również wtyczki elektrycznej. Sprawdź ofertę marketu budowlanego StukPuk.pl – znajdziesz tam ochronne wtyczki Shuko.

Czym jest klasa ochronności we wtyczkach elektrycznych?

Sprzęty elektryczne mają specjalne oznaczenia, dzięki którym możesz się dowiedzieć o jakości i ich klasie bezpieczeństwa. Taką informację posiadają również wszystkie wtyczki elektryczne. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę między innymi na klasę izolacji, czyli oznaczenie grupy cech urządzeń elektrycznych wpływających na poziom ochrony przeciwporażeniowej – wyróżnia się cztery klasy:

Klasa 0 – urządzenia posiadają zabezpieczenie jedynie przy bezpośrednim dotyku.
Klasa I – do której zaliczają się również wtyczki ochronne Schuko, posiada izolację podstawową oraz wewnętrzny zacisk ochronny, będący dodatkowym zabezpieczeniem przed porażeniem prądem.
Klasa II – sprzęty elektryczne mają wzmocnioną izolację, która chroni przy dotyku bezpośrednim oraz pośrednim.
Klasa III – zabezpiecza przed porażeniem poprzez wykorzystanie napięcia o bardzo niskim (ELV), którego wartość nie przekracza dopuszczalnego, bezpiecznego napięcia dotykowego.

Co oznacza symbol IP we wtyczkach elektrycznych?

Symbol IP, czyli klasa szczelności, oznacza stopień ochrony zapewniany przez obudowę danego urządzenia elektrycznego. O poziomie ochrony informują cyfry znajdujące się za symbolem. Pierwsza dotyczy zabezpieczenia przed dostawaniem się do wnętrza urządzenia ciał stałych zaś druga – wody. Im wyższy wskaźnik obu cyfr, tym lepsze jest zabezpieczenie. Standardowe wtyczki montowane do urządzeń domowych posiadają stopień ochrony IP20. Do zastosowania przemysłowego lub w warunkach zwiększonej wilgotności, a także w takich miejscach, jak kotłownie czy pralnie i suszarnie, stosowane są wtyczki z oznaczeniem IP44. W ofercie sklepu StukPuk.pl w dziale wtyczki ochronne Shuko znajdziesz oba typy.

Dodatkowe zabezpieczenia we wtyczkach ochronnych Schuko

Wtyczki ochronne Schuko znajdujące się w ofercie marketu internetowego StuPuk.pl posiadają również inne zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo ich użytkowania. Jednym z istotniejszych elementów jest uziemienie, które jest dodatkową ochroną przed porażeniem w wyniku np. skoku napięcia w urządzeniu. Wtyczka kątowa z naszego asortymentu ma wbudowany specjalny wyłącznik, dzięki któremu możesz włączyć i wyłączyć przepływ prądu bez potrzeby wyciągania jej z gniazdka. Zaś zamontowana dioda informuje o działaniu wtyczki w danym momencie.

Wtyczki ochronne Schuko doskonale nadają się do samodzielnego montażu, niezależnie czy będziesz to robił w ramach domowego majsterkowania, czy też jesteś zawodowym elektrykiem. Sprawdź naszą ofertę i wybierz potrzebne Ci modele.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości