Listwy przeciwprzepięciowe

Listwy przeciwprzepięciowe HBF, KONTAKT-SIMON czy Otio spełniają bardzo ważną funkcję w ochronie urządzeń elektrycznych i elektroniki przed wszelkimi uszkodzeniami związanymi z przepięciami na linii energetycznej. Ochrona ta zapewniona jest dzięki wbudowanemu bezpiecznikowi, który wyłączy obwód w przypadku anomalii na linii zasilającej. Dodatkowo listwa taka spełnia funkcję rozgałęźnika i przedłużacza.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -37% Listwa przeciwprzepięciowa ACAR 1,5m marki KONTAKT-SIMON.
  11097
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 50,15 zł

  Special Price 31,73 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Listwy przeciwprzepięciowe – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Zastosowanie listwy przepięciowej zabezpieczy Twoje sprzęty elektryczne przed spaleniem na skutek nagłych skoków napięcia. Pragnąc wyposażyć swój dom w  takie akcesoria, zajrzyj do internetowego sklepu StukPuk. Zobacz, jakie listwy zabezpieczające znajdziesz w naszym asortymencie!

Kiedy w domu przyda się listwa przeciwprzepięciowa?

Zadanie listwy antyprzepięciowej jest proste – odłączyć zasilanie w sytuacji, gdy w instalacji pojawiają się nagle skoki napięcia. Dzięki temu urządzenia elektryczne nie ulegną spaleniu. Jest to szczególnie istotne w okresie letnich burz, kiedy to wylądowania atmosferyczne powodują częste spadki napięcia w gniazdkach. Pamiętajmy jednak, że sama listwa przepięciowa nie pomoże w sytuacji, gdy instalacja jest w złym stanie technicznym i brakuje w niej sprawnego uziemienia.

Czym kierować się, wybierając listwę przepięciową?

Najistotniejsze kryterium wyboru listwy zabezpieczającej stanowi jej maksymalne obciążenie. Parametr ten jest bowiem decyduje o tym, ile urządzeń o określonej mocy może być jednocześnie podłączonych do przedłużacza, aby spełniał prawidłowo swoją funkcję. Równie ważny jest także czas reakcji elementu. Od tego zależy, ile czasu minie od wykrycia przeciążenia instalacji elektrycznej do odcięcia zasilania. Im krótszy czas reakcji, tym większa szansa na to, że nagły skok napięcia nie uszkodzi urządzeń elektrycznych. Kupując listwę przepięciową, warto upewnić się, że posiada odpowiednią ilość gniazd – tak, abyś mógł podłączyć do niej wszystkie odbiorniki, które tego wymagają. Zwróć też uwagę na długość jej kabla – powinna swobodnie sięgać od najbliższego gniazdka elektrycznego do urządzenia.

Jakie listwy antyprzepięciowe znajdziesz w naszej ofercie?

Szukając listwy przepięciowej w internetowym markecie budowlanym StukPuk, możesz wybierać spośród szeregu różnych modeli. Jeśli zależy Ci na dużej liczbie gniazd, z pewnością zainteresuje Cię listwa zabezpieczająca Kontakt-Simon Acar 1,5 m. Produkt posiada 5 gniazd z uziemieniem oraz 2 płaskie – umożliwia to zasilanie wielu urządzeń elektrycznych jednocześnie. Potrzebujesz produktu z dłuższym przewodem? Do Twojej dyspozycji jest listwa antyprzepięciowa Kontakt-Simon Acar 5 m, przy pomocy której podłączysz do prądu urządzenia stojące w pewnej odległości od gniazdka elektrycznego. Sprawdź też pozostałe listwy elektryczne przepięciowe zgromadzone w asortymencie StukPuk i znajdź tę, która nadaje się do wykorzystania w Twoim domu!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości