Lampy sodowe

Lampy sodowe GE Lighting czy HELIOS to rodzaj lamp działających na zasadzie wyładowań elektrycznych, które zawierają w sobie pary sodowe. Potocznie zwane „biała soda” od temperatury barwowej wytwarzanego światła, czyli 2500K i wysokiego współczynnika odwzorowania kolorów Ra = 85. Lampy OSRAM oraz PHILIPS LIGHTING dzielimy na dwa rodzaje: niskoprężne i wysokoprężne. W niskoprężnych lampach sodowych jarznik to rodzaj długiej szklanej rury zawierającej metaliczny sód oraz gaz pomocniczy (np. argon, freon). Lampy sodowe wysokoprężne to rodzaj lamp, w których źródłem światła jest jarznik wykonany zazwyczaj z materiału ceramicznego, a dodatkowo zawierają one sód i rtęć.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -48% Lampa sodowa E40 400W 2000K MASTER SON-T PIA Plus marki PHILIPS PIŁA.
  10463
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 70,71 zł

  Special Price 37,39 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Lampy sodowe dla przemysłu i oświetlenia zewnętrznego

Wytrzymałe lampy sodowe zapewnią Ci dużą ilość światła w każdych warunkach. Wykorzystasz je do oświetlenia alei osiedlowych, dróg, parkingów, placów budowy, a nawet obiektów handlowych, magazynów czy hal przemysłowych. W StukPuk zaopatrzysz się w wydajne oświetlenie sodowe uznanych marek, w tym Osram, Philips czy GE Lighting.

Jak działa lampa sodowa?

Budowa lampy sodowej różni się od żarówek produkowanych w technologii halogenowej czy LED. Wewnątrz lampy znajduje się długa szklana rura zawierająca metaliczny sód, rtęć bądź materiał ceramiczny oraz argon, freon lub inny gaz pomocniczy. Załączone napięcie powoduje zapłon gazu, a stopniowy wzrost temperatury stabilizuje emitowane światło. W zależności od użytych materiałów wyróżnia się lampy sodowe niskoprężne oraz lampy sodowe WLS (wysokoprężne). Ich największa zaletą jest długowieczność (czas pracy lampy sodowej to nawet 24 tysiące godzin) oraz odporność na wahania temperatury otoczenia.

Ciepłe światło do wielu zastosowań

Oprawy sodowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym. Emitują charakterystyczne, ciepłe żółto-pomarańczowe światło, które zapewni Ci dobrą widoczność i prawidłową orientację nawet w trudnych warunkach – w kurzu, mgle, deszczu i śniegu. Światło sodowe spotkasz w miejscach wymagających wydajnego i trwałego źródła światła, w tym m.in. na ulicach miast, drogach dojazdowych, placach i parkingach oraz wszędzie tam, gdzie specjalistyczne oświetlenie nie jest wymagane. Widmo lamp sodowych mieści się również w zakresie promieniowania słonecznego, dlatego z powodzeniem wykorzystasz je również do uprawy roślin.

Wysoka skuteczność świetlna

Lampy sodowe oferują bardzo wysoką skuteczność świetlną (do 200 lm/W) oraz stabilny strumień światła przez cały okres użytkowania. Zapewniają nawet o 40% więcej światła niż nich ich rtęciowe odpowiedniki. Cena lampy sodowej uzależniona jest od mocy urządzenia. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór lamp WLS o mocy od 20 W do nawet 600 W – które pozwolą na łatwy dobór elementów oświetlenia w zależności od potrzeb.

Jak wybrać lampę sodową?

Wybierając lampę sodową, poza mocą i temperaturą barwową, zwróć uwagę jaki rodzaj trzonka zastosowano do jej budowy. Większość lamp korzysta ze standardowych nakręcanych zakończeń typu E40 lub E27, jednak dostępne są również konstrukcje z trzonkiem PG12-1 w kształcie dwóch wystających bolców. W internetowym sklepie budowlanym StukPuk znajdziesz wydajne i ekonomiczne lampy sodowe pasujące do wielu opraw oświetleniowych.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości