Lampy metalohalogenkowe

Lampy metalohalogenkowe GE Lighting czy HELIOS działają na zasadzie ciągłych wyładowań elektrycznych, które w mieszaninie gazu szlachetnego (argonu), rtęci oraz metali i halogenów wywołują serię błysków widzianych jako ciągłe światło. Lampy OSRAM oraz PHILIPS LIGHTING posiadają jarznik wykonany z ceramiki lub kwarcu oraz oczywiście zewnętrzną bańkę szklaną, która często pokryta jest powłoką rozpraszającą światło i zatrzymującą promieniowanie UV.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 14593
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 116,71 zł

  Special Price 64,70 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Źródła światła – lampy metalohalogenkowe

Lampy metalohalogenkowe to nowoczesne źródła światła. Wysoka skuteczność świetlna i wierne oddanie barw oświetlonych obiektów sprawiają, że znacznie przewyższają walorami tradycyjne lampy rtęciowe. Źródłem światła w przypadku lamp metalohalogenkowych jest wyładowanie w mieszaninie par rtęci i jodków metali lub tak zwanych ziem rzadkich, nazywanych halogenkami.

Zastosowanie oświetlenia metalohalogenkowego

Oświetlenie metalohalogenkowe, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, posiada szerokie zastosowanie. Wykorzystywane jest między innymi w obiektach sportowych, wielkoformatowych reklamach zewnętrznych centrów handlowych, w obiektach przemysłowych, a także do oświetlania pomników, ulic, parków, imprez, biur, wystaw i iluminacji. Lampy metalohalogenkowe swoją popularność zawdzięczają wysokiemu natężeniu światła o naturalnej, przyjemnej dla oka barwie i wysokiej wydajności, mającej znaczenie zwłaszcza w obiektach o dużej powierzchni.

Działanie żarówek metalohalogenkowychŻarówki metalohalogenkowe należą do rodzaju lamp wyładowczych, w przypadku których światło powstaje na skutek wyładowań elektrycznych w mieszance par gazów pod ciśnieniem – rtęci, argonu i halogenków metali. Seria zachodzących błysków widziana jest jako ciągłe światło. Bogaty wybór żarówek metalohalogenkowych, takich marek jak Philips, znajdziesz w bogatym asortymencie internetowego sklepu budowlanego StukPuk.

Zalety lamp metalohalogenkowych

Lampy metalohalogenkowe powinno montować się w zamkniętych oprawach oświetleniowych. Wskazane jest ich zasilanie za pomocą urządzeń stabilizacyjno-zapłonowych – lampy tego rodzaju uzyskują znamionowy strumień świetlny po pewnym czasie od włączeniu, zaś ponowny zapłon możliwy jest dopiero, gdy lampa ostygnie. Z tego powodu żarówki metalohalogenkowe najlepiej sprawdzają się w roli stałego oświetlenia. W przeciwieństwie do lamp rtęciowych, emitujących chłodne, nieprzyjemne zielono-niebieskie światło, oświetlenie metalohalogenkowe postrzegane jest jako ciepłe i naturalne. Żarówki metalohalogenkowe pozwalają na uzyskanie różnych odcieni światła białego. Przez cały okres użytkowania doskonale oddają nasycenie i barwy. Wysoka skuteczność świetlna i doskonała żywotność lamp metalohalogenkowych sprawiają z kolei, że są one stosunkowo przyjazne dla środowiska. Sprawdź naszą ofertę i wybierz metalohalogenkowe źródła światła, które zapewnią Ci wysoce wydajne światło o przyjemnej dla oka barwie – z pewnością znajdziesz model najlepiej spełniający Twoje oczekiwania.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random