Oprawy zewnętrzne

Oprawy zewnętrzne EL-IT oraz ES SYSTEM to szeroka gama opraw oświetleniowych stosowanych w parkach, na osiedlach oraz do oświetlana ulic i terenów prywatnych. Oprawy LENA LIGHTING, PHILIPS FAREL i SBP charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne i umożliwiają zamontowanie źródeł światła o dużej mocy.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

  1. 10996
    Dostępne
    Mało i

    Normalna cena: 168,65 zł

    Special Price 149,00 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Oprawy zewnętrzne – większy komfort i bezpieczeństwo na posesji

Chcąc oświetlić teren wokół dom, z pewnością myślisz nad tym, jaka oprawa zewnętrzna najlepiej sprawdzi się w tej roli. Szukając pomysłów na zorganizowanie oświetlenia posesji, zajrzyj do asortymentu internetowego marketu budowlanego StukPuk. Znajdziesz tu szereg opraw oświetleniowych zewnętrznych w ciekawej stylistyce, mogących Cię zainteresować.

Jakie elementy posesji warto oświetlić oprawami zewnętrznymi?

Oprawy zewnętrzne możesz zastosować niemalże w każdym miejscu na posesji, jednak najważniejsze jest podświetlenie drzwi wejściowych oraz schodów, które do nich prowadzą. Równie istotne jest też użycie opraw oświetleniowych zewnętrznych na podjeździe i przy bramie garażowej – umożliwi Ci to bezpieczne wjechanie samochodem na posesję po zmroku. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu walorów estetycznych domu, możesz też pokusić się o wykorzystanie lamp podtynkowych zewnętrznych do oświetlenia jego fasady – świetnie sprawdzą się w tej roli np. spoty LED wmontowane w podbitkę dachową. Letnie wieczory spędzasz na tarasie lub w ogrodzie? Zadbaj o to, aby także po zmroku panowała tam przyjemna atmosfera i zainstaluj oprawy zewnętrzne, które oświetlą ogrodowe ścieżki czy altankę.

Szczelność opraw oświetleniowych zewnętrznych

Niezależnie od miejsca montażu, oprawy zewnętrzne są narażone na szkodliwe działanie wilgoci i czynników pogodowych. Właśnie dlatego tak ważnym parametrem podczas ich wybierania jest szczelność określana symbolem IP. Do zastosowań zewnętrznych najlepiej nadają się lampy oznaczone jako IP54 lub IP65-67 – posiadają zabezpieczenie przed bryzgami wody i są pyłoszczelne. W sklepie StukPuk oferujemy Ci oprawy oświetleniowe zewnętrzne o właśnie takich parametrach technicznych – zobacz np. oprawę zewnętrzną Magnum 72W o stopniu ochrony IP54.

Oprawy zewnętrzne – propozycje StukPuk

Znajdujące się w tej kategorii oprawy oświetleniowe zewnętrzne nie tylko cechują się zróżnicowanym wyglądem, lecz także posiadają różne parametry techniczne, które podnoszą komfort korzystania z nich. Jeśli zależy Ci na jak najmniejszych stratach energii elektrycznej, wybierz np. oprawę uliczną SBP Myra12/PMMA, która ma zintegrowany statecznik niskostratny. Chcesz dowolnie sterować kątem padania strumienia światła? Sięgnij po lampę zewnętrzną Philips Farel, w której położenie klosza można samodzielnie ustawiać tak, by odpowiadało Twoim preferencjom. Sprawdź, jakie inne oprawy oświetleniowe zewnętrzne zebraliśmy w ofercie StukPuk!