Zasilacze LED

Zasilacze LED BREVE i CET ZAMEL to układy elektroniczne pozwalające na podłączenie taśm LED wykorzystujących prąd stały o napięciu 12V lub 24V do sieci prądu zmiennego o napięciu 240V. Zasilacze HELIOS oraz KANLUX posiadają zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe oraz przeciwzwarciowe, a także klasę ochroni IP-20. Dobór mocy zasilacza LED OSRAM czy SKOFF uzależniony jest od ilości diod i długości samej taśmy. Zbyt mocny zasilacz może uszkodzić diody, a za słaby albo nie zadziała wcale, albo będzie się przegrzewał, co grozi zwarciem i pożarem.

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. -26% ORNO Zasilacz LED 12v DC 18W 1,5A IP20 OR-ZL-1613
  22709
  Dostępne
  Mało i

  Normalna cena: 26,40 zł

  Special Price 19,78 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Zasilacze LED – dla efektownego oświetlenia w domu i w ogrodzie

Planujesz wykonać ciekawe dekoracje za pomocą oświetlenia LED? A może po prostu chcesz oświetlić swoją przestrzeń za pomocą tej nowoczesnej i ekonomicznej technologii? Aby stworzyć bezpieczną i prawidłowo działającą instalację potrzebne Ci będą odpowiednie zasilacze LED. Sprawdź naszą ofertę i wybierz model właściwy dla Twoich diód LED.

Do czego służą zasilacze elektroniczne?

Za pomocą zasilaczy LED, czyli układów elektronicznych, można podłączać urządzenia wykorzystujące diody LED. Dotyczy to zarówno taśm LED, jak i zespołów, modułów, pasków i listew. Zasilacz LED przetwarza napięcie przemienne z sieci elektrycznej na niższe napięcie stałe, dostosowując je do potrzeb zastosowanych diód LED. Jest to niezwykle istotne dla prawidłowego działania całego systemu oraz jego bezawaryjności. Nawet najlepiej zaprojektowane taśmy LED mogą ulec uszkodzeniu, jeśli użyje się do nich niewłaściwego zasilacza. Również trwałość, żywotność oraz jakość świecenia zespołów LED jest uzależniona od odpowiedniego zasilania, dlatego też warto wybrać zasilacz LED o jak najlepszych parametrach.

Zasilacz LED – do domu czy na zewnątrz?

Jeśli planujesz wykonanie oświetlenia LED w domu, nie musisz specjalnie przejmować się parametrami IP, czyli stopnia ochrony zapewnianego przez obudowę urządzenia. Staje się to jednak istotne w przypadku montażu taśm LED na zewnątrz – do dekoracji ogródka czy przystrojenia domu na czas świąt. Wówczas powinieneś wybrać zasilacz LED z oznaczeniem IP64, jak np. zasilacz LED 24V OT 75/220-240/24 E OSRAM. Będzie on zapewniał prawidłowe działanie systemu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych oraz przy częstym kontakcie z wilgocią – takie zasilacze LED nadają się więc również do stosowania w łazienkach.

Zasilacze LED w sklepie StukPuk

W naszej ofercie znajdziesz różne modele tego urządzenia – między innymi zasilacz LED dopuszkowy marki SKOFF. Jego okrągła obudowa pasuje do standardowych puszek elektro-instalacyjnych, co pomaga wyeliminować problem jego umiejscowienia. Warto też wybierać modele z wbudowanym zabezpieczeniem temperaturowym, przeciwzwarciowym i przeciwprzeciążeniowym, które pomoże ochronić taśmy LED przed uszkodzeniem – wymagania te doskonale spełnia zasilacz elektroniczny LED 1 -3W ADI 350 KANLUX. Oferujemy także kontroler z pilotem do taśm LED RGB KANLUX do wygodnego sterowania stworzoną instalacją LED. Sprawdź ofertę internetowego sklepu StukPuk i wybierz akcesoria do swojego systemu oświetleniowego!

 

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random