30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zapytaj:
kontakt@stukpuk.pl lub chat poniżej

Przewody średnich napięć

Przewody średnich napięć TELEFONIKA wykorzystywane są najczęściej do przesyłania energii elektrycznej na etapie jej wytwarzania, czyli w farmach wiatrowych lub w małych elektrowniach wodnych. Swoje zastosowanie znajdują także w obiektach mieszkalnych i instalacji przemysłowych. Przewody te dzielimy na trzy rodzaje: typu XRUHAKXS, które przeznaczone są do przesyłania energii elektrycznej, typu AASXsn o pojedynczej żyle aluminiowej w osłonie izolacyjnej z polietylenu usieciowanego oraz typu YHAKXS, zbudowane są z żył aluminiowych o izolacji z polietylenu usieciowanego i powłoce z polwinitu.

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

 1. 8491
  Brak i
  5,33 zł
 2. 8492
  Dostępne
  Dużo i
  6,57 zł
 3. 8982
  Dostępne
  Dużo i
  24,93 zł
 4. 8983
  Dostępne
  Dużo i
  40,24 zł
 5. 8984
  Dostępne
  Dużo i
  46,84 zł
 6. 8985
  Dostępne
  Dużo i
  24,96 zł
 7. 8986
  Dostępne
  Dużo i
  39,33 zł
 8. 8987
  Brak i
  99,48 zł
 9. 8988
  Brak i
  28,71 zł

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

Przewody do farm wiatrowych, małych elektrowni wodnych, ale i mieszkań

Przewody średnich napięć najczęściej przydają się do przesyłania energii na etapie jej powstawania. Są wykorzystywane w farmach wiatrowych oraz w małych elektrowniach wodnych. Możesz jednak zastosować je również w instalacjach domowych i przemysłowych.

Rodzaje przewodów elektrycznych

Przewody elektryczne dzielą się na różne rodzaje, w zależności od przeznaczenia. Przykładowo kable elektroenergetyczne służą do prostego przesyłania prądu pomiędzy źródłem i odbiornikami – jednym lub kilkoma. Kable telekomunikacyjne są łączami instalacyjnymi. Wykorzystasz je do łączenia urządzeń telefonicznych, telegraficznych, teletransmisyjnych, a także tych przetwarzających różne informacje. Z kolei przewody ciepłoodporne pozwalają na zastosowanie w warunkach podwyższonej temperatury. Sprawdzą się w domu przy sprzętach AGD czy RTV, ale również w zakładach przemysłowych, przemyśle samochodowym oraz obiektach hutniczych.

Przewody średnich napięć – charakterystyka

Wśród różnego rodzaju kabli dostępnych w ofercie naszego sklepu znajdziesz również przewody średnich napięć. Służą do przesyłania energii elektrycznej na wczesnym etapie, a zatem podczas jej wytwarzania. Stosuje się je w farmach wiatrowych, małych elektrowniach, obiektach mieszkalnych i instalacjach przemysłowych. Przewody średnich napięć dzielą się na trzy typy o różnym przeznaczeniu.

Przewody typu XRUHAKXS służą do przesyłania energii elektrycznej w liniach znamionowych. Można je umieszczać bezpośrednio w ziemi albo w kanałach kablowych. Przeznaczone są do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Przewody typu AASXsn wykorzystuje się do budowy linii przesyłowych o napięciu znamionowym 20 kV. Ich również można używać wewnątrz i na zewnątrz, a także umieszczać w ziemi lub kanałach kablowych. Przewody typu YHAKXS z kolei potrzebne są do przesyłania energii elektrycznej w liniach elektroenergetycznych. Można je stosować nie tylko w budynkach i pod ziemią – bez dodatkowej osłony lub kanałach kablowych – ale również na powietrzu.

Przewody średnich napięć dostępne w sklepie StukPuk

W ofercie sklepu StukPuk dostępne są przewody średnich napięć o różnym znamionowym przekroju żyły – od 50 do nawet 120 mm2. Dostosujesz je do posiadanego urządzenia. Żyły są trwałe i doskonałe w przewodzeniu energii, ponieważ zostały wykonane z aluminium. Zabezpiecza je izolacja z polietylenu usieciowanego oraz powłoka polwinitowa. Dzięki temu można je stosować także na zewnątrz.

W zależności od tego, jakie prace chcesz wykonać, wybierz odpowiednie przewody średnich napięć i upewnij się, że połączenia będą trwałe i niezakłócone. Pamiętaj też o zasadach bezpieczeństwa podczas tworzenia nowych i dokonywania zmian w starych instalacjach elektrycznych. Przejrzyj naszą ofertę, gdzie znajdziesz odzież ochronną, którą założysz podczas przeprowadzania prac.