30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka

Przewody niepalne

Przewody niepalne BITNER i TELEFONIKA wykonane są z materiałów nie poddających się działaniu wysokich temperatur, co daje im ognioodporność w zależności od wysokości temperatury i czasu nagrzewania przewodów. Najczęściej przewody tego typu są bezhalogenowe. Wybierając odpowiedni przewód, musimy zwrócić uwagę na jego przekrój, rodzaj izolacji oraz parametry techniczne tak, aby dobrać go odpowiednio do naszych potrzeb. Prawidłowy montaż i użytkowanie przewodu da nam gwarancje bezawaryjności oraz bezpieczeństwa.

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

 1. 8852
  Dostępne
  Dużo i
  3,35 zł
 2. 8853
  Dostępne
  Dużo i
  6,06 zł
 3. 8854
  Dostępne
  Dużo i
  1,97 zł
 4. 8855
  Dostępne
  Dużo i
  2,69 zł
 5. 8856
  Dostępne
  Dużo i
  4,01 zł
 6. 8857
  Dostępne
  Dużo i
  3,62 zł
 7. 8858
  Dostępne
  Dużo i
  5,47 zł
 8. 8859
  Brak i
  4,63 zł
 9. 8860
  Dostępne
  Średnio i
  8,91 zł

Ustaw kierunek malejący

9 produkt(ów)

Elementy instalacji przeciwpożarowych – przewody ognioodporne

Przewody niepalne HDGS zapewniają prawidłowe funkcjonowanie systemów oddymiania, gaszenia i sygnalizacji alarmowej w razie wystąpienia pożaru budynku. Dzięki wytrzymałej powłoce z tworzywa bezhalogenowego i izolacji z gumy silikonowej są one odporne na długotrwałe działanie ognia. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej nieruchomości stosując wielożyłowe kable niepalne dostępne w sklepie StukPuk.

Do czego służą przewody niepalne?

Przewody niepalne stosowane są w instalacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pożarowe budynków. Ich zadaniem jest zapewnienie prawidłowej pracy oświetlenia alarmowego, wyciągów dymu, sygnalizacji dźwiękowej (sygnalizacji DSO) czy automatyki pożarniczej w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Specjalistyczne kable HDGS wytrzymują bezpośredni kontakt z ogniem nawet przez 180 minut, co umożliwia szybkie ostrzeżenie osób przebywających w budynku o niebezpieczeństwie pożarowym oraz sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej.

Kiedy warto stosować kable niepalne?

Stosowanie przewodów niepalnych zaleca się w przypadku budynków użyteczności publicznej wyposażonych w systemy przeciwpożarowe, w tym m.in. w szpitalach, szkołach, bibliotekach, kinach, hotelach, obiektach handlowych i gastronomicznych. Znacznie zwiększają one również bezpieczeństwo w halach przemysłowych, magazynach, serwerowniach czy w kopalniach. Kable ognioodporne zainstalujesz na stałe we wnętrzach pomieszczeń. Dostarczą one zasilanie do urządzeń o niewielkim poborze prądu oraz zmniejszą ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

Niska emisja toksycznego dymu

Przewody i kable elektryczne HDGS są ciężkopalne i samogasnące. Produkuje się je w technologii bezhalogenowej, dzięki czemu przy ich spalaniu nie powstają zagrażające zdrowiu i życiu toksyczne czy korozyjne gazy. Kable ognioodporne w trakcie pożaru wydzielają bardzo małą ilość dymu, nie prowadząc do zaciemnienia dróg ewakuacyjnych. Są one dostępne w wielu wariantach, w tym z żyłami miedzianymi jednodrutowymi lub wielodrutowymi.

Przewody HDGS do wygodnego montażu

Instalacja kabli ognioodpornych nie wymaga specjalistycznych narzędzi czy dodatkowych czynności przygotowawczych. Wystarczy stosować się do ogólnych zaleceń dotyczących rozmieszczenia przewodów w budynku. Przed zakupem przewodu HDGS warto upewnić się, że w jego wnętrzu znajduje się wystarczająca liczba żył. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz niepalne kable miedziane, które umożliwią długą i bezawaryjną pracę urządzeń przeciwpożarowych.