30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zapytaj:
kontakt@stukpuk.pl lub chat poniżej

Przewody głośnikowe

Przewody głośnikowe ASSMANN i BITNER stosowane są do połączeń między wzmacniaczem lub amplitunerem a kolumną głośnikową lub zestawem głośników. Najpowszechniej stosowane są 2 przewodniki (single-wiring) lub 4 przewodniki (bi-wiring). Przy wyborze przewodów warto zwrócić uwagę szczególnie na rodzaj materiału z jakiego wykonane są przewody, bo im mniejszy i pór i straty sygnału tym lepszą jakość dźwięku. Ważna jest także dobra izolacja zapewniająca, że żadne zakłócenia z zewnątrz nie wpłyną na sygnał wewnątrz przewody.

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

 1. 8845
  Brak i
  1 016,15 zł
 2. 8846
  Brak i
  5,08 zł
 3. 8847
  Brak i
  7,58 zł
 4. 8848
  Brak i
  3 416,45 zł
 5. 8849
  Brak i
  143,74 zł
 6. 8850
  Brak i
  2 463,56 zł
 7. 8851
  Dostępne
  Mało i
  2 130,95 zł

Ustaw kierunek malejący

7 produkt(ów)

Przewody głośnikowe – wysokiej jakości dźwięk w domu

Jeśli chcesz, aby z głośników w Twoim domu popłynął czysty i dobry jakościowo dźwięk, powinieneś zainwestować w porządną instalację głośnikową. Wszystkie potrzebne do tego akcesoria znajdziesz w internetowym markecie budowlanym StukPuk!

Dlaczego warto zainwestować w dobre kable głośnikowe?

Przewody głośnikowe są wykorzystywane do łączenia kolumn głośnikowych ze wzmacniaczem. Nawet osoba całkowicie pozbawiona zmysłu muzycznego z pewnością wyczuje różnicę pomiędzy dźwiękiem przesyłanym przez kabel o niskiej i wysokiej jakości. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby rozbrzmiewająca w Twoim domu muzyka była pozbawiona szumów i innych zakłóceń, powinieneś wymienić przewody głośnikowe na profesjonalne – najlepiej wykonane z trwałej miedzi beztlenowej i posiadające dobrze przemyślaną konstrukcję.

Na co zwrócić uwagę, kupując przewód głośnikowy

Chcąc kupić kabel głośnikowy dobrej jakości, przede wszystkim zastanów się nad wyborem odpowiedniego materiału. Najlepsze produkty to bez wątpienia te wykonane z miedzianego drutu i pokryte srebrem. Unikaj z kolei produktów powleczonych cyną, które znacznie gorzej przesyłają dźwięk. Zwróć też uwagę na czystość samej miedzi wyrażoną w procentach – im wyższa, tym lepiej. Ważna jest także sama izolacja, która powinna być jak najgrubsza. Gruby oplot sprawi, że przewód głośnikowy będzie trwalszy i odporniejszy na przerwanie – można go zatem śmiało wyginać i zwijać, nie martwiąc się tym, że się przerwie. Zastosowanie kabla w grubej izolacji stanowi również świetny sposób na ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, które mogłyby obniżyć jakość dźwięku.

Kable głośnikowe w StukPuk – przegląd dostępnych możliwości

Dobrej jakości przewody głośnikowe znajdziesz w asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk. Oferujemy kable o różnej grubości i długości, które bez trudu dopasujesz do Twoich urządzeń stereo. Zobacz np. nasz kabel głośnikowy PGY-p 2x1,5 LP0005, który wyprodukowano z wielodrutowej żyły miedzianej. Posiada także wytrzymały oplot z poliwinitu, który jest wyjątkowo elastyczny – dzięki temu można go dowolnie zginać, nie martwiąc się, że odkształci się na stałe lub ulegnie przerwaniu. Proponujemy Ci także kable mikrofonowe o różnej długości wykonane z miedzianej żyły i poliwinitowego oplotu. Koniecznie sprawdź również pozostałe przewody głośnikowe, które zgromadziliśmy w asortymencie naszego sklepu. Z pewnością znajdziesz tu akcesorium, które poprawi jakość dźwięku płynącego z Twoich głośników!