Przewody elektroenergetyczne napowietrzne

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 8479
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 2,63 zł

  Special Price 1,65 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Przewody elektroenergetyczne napowietrzne dla lepszego przesyłania energii elektrycznej

Elektrownie oraz operatorzy sieci przesyłowych zmagają się dziś z problemem transformacji starych przewodów energetycznych. Ma to związek z coraz bardziej powszechnym wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych, która cechuje się wyższą niż do tej pory zmiennością dostawy energii. Rozwiązaniem może być zastosowanie przewodów elektroenergetycznych napowietrznych, przeznaczonych do budowy i modernizacji linii energetycznych. Sprawdź ich ofertę w sklepie StukPuk.pl.

Budowa przewodu elektroenergetycznego napowietrznego

Przewód elektroenergetyczny napowietrzny to nazywany potocznie kabel o okrągłym kształcie. Służy on do przesyłania energii elektrycznej oraz budowy i modernizacji linii energetycznych. Zbudowany jest z żyły oraz izolacji. Pierwsza stworzona jest z aluminium lub stopu aluminium i jest właściwym elementem, przez który płynie energia. Izolacja wykonana z polietylenu ma zaś za zadanie chronić żyłę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, przede wszystkim przed deszczem i wilgocią, lecz także przez niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. Przewody elektroenergetyczne napowietrzne znajdują się wszędzie wokół nas. Można zauważyć je na fasadach budynków, na słupach elektrycznych i przyłączach domowych.

Oznaczenia na przewodach elektroenergetycznych napowietrznych

Choć wszystkie przewody elektroenergetyczne wyglądają podobnie, różnią się przeznaczeniem. Ich rozróżnienie możliwe jest dzięki oznaczeniom składającym się z członu cyfrowego i literowego, które znajdują się na zewnętrznej części izolacji. Człon literowy świadczy przede wszystkim o przeznaczeniu przewodu, materiale, z jakiego został on wyprodukowany, oraz sposobie wykonania żyły, materiale wykonania izolacji i rodzaju powłoki. Człon cyfrowy składa się z dwóch części. Informują one kolejno: pierwsza o dopuszczalnym napięciu, do jakiego przeznaczony jest przewód elektroenergetyczny, a druga o przekrojach i liczbie żył.

Jeśli planujesz wymianę sieci energetycznej w swoim domu lub wykonanie większego projektu modernizacji linii energetycznych, zobacz ofertę przewodów elektroenergetycznych napowietrznych w sklepie StukPuk.pl i wybierz idealny produkt!

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości