30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka

Przewody elektroenergetyczne koncentryczne

Ustaw kierunek malejący

13 produkt(ów)

 1. 8493
  Brak i
  1,12 zł
 2. 8494
  Dostępne
  Dużo i
  130,46 zł
 3. 8495
  Dostępne
  Dużo i
  123,50 zł
 4. 8496
  Brak i
  1,29 zł
 5. 8497
  Brak i
  1,12 zł
 6. 8498
  Dostępne
  Dużo i
  2,08 zł
 7. 8499
  Brak i
  1 321,93 zł
 8. 8500
  Dostępne
  Średnio i
  115,43 zł
 9. 8501
  Brak i
  2,16 zł
 10. 8502
  Brak i
  1 583,74 zł
 11. 8503
  Dostępne
  Średnio i
  2,88 zł
 12. 8504
  Dostępne
  Dużo i
  1,50 zł
 13. 8505
  Dostępne
  Dużo i
  104,20 zł

Ustaw kierunek malejący

13 produkt(ów)

Przewody elektroenergetyczne koncentryczne dla lepszej transmisji sygnału

W przypadku instalacji telewizji satelitarnej oraz naziemnej istotny jest odpowiedni dobór specjalistycznego kabla koncentrycznego. Jego zastosowanie znacznie polepszy sygnał w urządzeniu odbiorczym. Coraz nowsze technologie niosą ze sobą większe wymagania, a aby im sprostać, należy zwrócić szczególną uwagę na parametry wybranego przewodu. Sprawdź, jakie kable antenowe znajdziesz w internetowym sklepie StukPuk.pl.

Budowa kabla koncentrycznego

Kabel koncentryczny, zwany także antenowym, charakteryzuje się specyficzną budową. Przewody elektroenergetyczne dostępne są w wielu wersjach i różnią się gęstością splotu, wykonaniem rdzenia oraz grubością. Przewód wewnętrzny, z którego złożony jest kabel, najczęściej wykonany jest z miedzi, w związku z czym zapewnia wysoką wydajność, a także ma wpływ na jakość przesyłanego sygnału. Dielektryk stanowi doskonałą izolację przewodu oraz znacznie podwyższa jego właściwości wytrzymałościowe. Ekran kabla to osłona zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania i zapobiegająca powstawaniu zakłóceń elektrycznych. Oplot wpływa na elastyczność przewodu, dzięki czemu może być on zaginany. Przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak wilgoć, doskonale chroni płaszcz zewnętrzny kabla.

Zastosowanie przewodu koncentrycznego

Dawniej kable antenowe stosowane były do tworzenia sieci komputerowych w niewielkich firmach, gdzie komputery umieszczane były w jednej linii. Obecnie kable koncentryczne z powodzeniem wykorzystuje się do budowania instalacji telewizji kablowej i satelitarnej. Przewody elektroenergetyczne doskonale sprawdzają się również w tworzeniu transmisji audio-video. Podczas wyboru odpowiedniego kabla antenowego zwróć szczególną uwagę na jego rodzaj, ponieważ jego parametry mają znaczący wpływ na jakość sygnału odbiornika, z jakim ma być połączony. Najczęściej wybieranym przewodem jest kabel satelitarny, który charakteryzuje się wysoką częstotliwością. Przewody koncentryczne, ze względu na swoją budowę, są odporniejsze na wszelkie zakłócenia elektryczne.

Parametry kabla antenowego

Wybierając kabel elektroenergetyczny, zwróć uwagę na jego podstawowe parametry, dzięki którym sygnał będzie prawidłowo odbierany. Tłumienność ma znaczący wpływ na jakość przewodu. Koncentryki charakteryzujące się wysoką jakością zapewniają niższe tłumienie, dzięki czemu zachowują odpowiedni poziom sygnału przesyłanego do sprzętu odbiorczego. Duże znaczenie przy zakupie kabla antenowego mają także takie właściwości jak wymiary, przenoszenie mocy oraz elastyczność. Równie ważna jest wytrzymałość przewodu. Jego izolacja powinna być wysoce odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, ale też uszkodzenia mechaniczne, dlatego wybierając kabel, zwróć uwagę na to, by był on wykonany z tworzywa sztucznego oraz miedzi.

W asortymencie internetowego marketu budowlanego StukPuk.pl znajdziesz przewody elektroenergetyczne, dzięki którym polepszysz jakość sygnału w swoim odbiorniku. Sprawdź je już teraz!