30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zapytaj:
kontakt@stukpuk.pl lub chat poniżej

Przewody ciepłoodporne

Przewody ciepłoodporne LAPP KABEL przeznaczone są do użytku wszędzie tam, gdzie izolacja narażona jest na wysokie temperatury. Właściwości elektryczne i mechaniczne tych przewodów nie zmieniają się wraz z temperaturą nawet do 180 stopni Celsjusza. Polecane są dla sprzętów AGD, RTV, obwodów wysokich napięć, a także do zakładów przemysłowych, przemysłu samochodowego oraz obiektów hutniczych. Przewody ciepłoodporne wykonane są z giętkich żył wielodrutowych w osłonie silikonowej, a ich powłoka wykonana jest ze specjalnej gumy silikonowej odpornej działanie substancji chemicznych.

Ustaw kierunek malejący

12 produkt(ów)

 1. 8963
  Dostępne
  Dużo i
  3,93 zł
 2. 8964
  Dostępne
  Dużo i
  6,53 zł
 3. 8965
  Dostępne
  Dużo i
  10,84 zł
 4. 8966
  Dostępne
  Dużo i
  3,40 zł
 5. 8967
  Dostępne
  Dużo i
  9,59 zł
 6. 8968
  Dostępne
  Dużo i
  4,34 zł
 7. 8969
  Dostępne
  Dużo i
  5,91 zł
 8. 8970
  Dostępne
  Dużo i
  6,47 zł
 9. 8971
  Dostępne
  Dużo i
  14,67 zł
 10. 8972
  Dostępne
  Dużo i
  11,83 zł
 11. 8973
  Dostępne
  Dużo i
  15,80 zł
 12. 8974
  Brak i
  10,80 zł

Ustaw kierunek malejący

12 produkt(ów)

Przewody ciepłoodporne do miejsc o wysokiej temperaturze

Jeśli zamierzasz wykonywać instalacje elektryczne w miejscach, gdzie temperatura dochodzi do 180°C, niezbędne okażą się przewody ciepłoodporne. Dzięki nim uzyskasz efekty trwałe i zgodne z oczekiwaniami.

Przewody ciepłoodporne – zastosowanie

Przewody ciepłoodporne to specjalistyczny rodzaj przewodów, które stosuje się w miejscach, gdzie panują wysokie temperatury – nawet do 180°C. Zostały tak zaprojektowane, by w trudnych warunkach ich właściwości elektryczne i mechaniczne nie ulegały zmianom. Idealnie sprawdzają się do połączeń w sprzętach AGD i RTV, ale także przy obwodach wysokich napięć i instalacjach oświetleniowych. Przewody ciepłoodporne są wykorzystywane w przemysłach: samochodowym i lotniczym, cementowniach, obiektach hutniczych oraz zakładach przemysłowych.

Czym charakteryzują się przewody ciepłoodporne?

Przewody ciepłoodporne wyróżnia budowa. Są wykonywane z giętkich żył wielodrutowych i zabezpieczane osłoną z gumy sylikonowej, która wykazuje odporność m.in. na działanie substancji chemicznych. Przewody te są bezhalogenowe, co oznacza, że zostały wykonane bez dodatku halogenków – związków chemicznych takich jak fluor, chlor, brom czy jod. Dzięki temu, kiedy zastępuje pożar, emitują przezroczysty dym. Sygnalizuje on o zagrożeniu, ale nie utrudnia ewakuacji osób znajdujących się w zasięgu pożaru. Nie jest też toksyczny ani nie powoduje korozji. Alternatywą dla gumy sylikonowej w przewodach ciepłoodpornych są: polwinit ciepłoodporny, tworzywo fluoroorganiczne FEP, taśma mikowa oraz włókno szklane. Wszystkie wykazują podobne cechy – dobiera się je w uwzględnieniem środowiska pracy oraz temperatur, na jakie prawdopodobnie będą narażone.

Przewody ciepłoodporne w ofercie sklepu StukPuk

W naszym asortymencie znajdziesz trwałe przewody bębnowe marki EU. Składają się z linki zbudowanej z cienkich ocynkowanych drutów miedzianych. Sprawdzają się na obszarach o podwyższonej temperaturze, gdzie przewody ze standardowych materiałów mogłyby ulec zniszczeniu i wykruszeniu. Znajdują zastosowanie w hutach stali czy zakładach ceramicznych. Za ich pomocą stworzysz systemy wentylacji i klimatyzacji. Naprawisz też silnik elektryczny w dowolnym urządzeniu. Przewody ciepłoodporne różnią się liczbą żył – od 2 do 5 – oraz ich znamionowym przekrojem. Najcieńsza żyła osiąga 0,75 mm2, najgrubsza 2,5 mm2. Są to kable typu OLFLEX HEAT, przeznaczone do miejsc nieprzekraczających temperatury 180°C. Pozwolą Ci na stworzenie instalacji trwałych i odpornych na różnorodne niekorzystne warunki. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz przewody ciepłoodporne o takiej liczbie i szerokości żył, jakie odpowiadają Twoim zapotrzebowaniom.