Kable elektroenergetyczne

Kable elektroenergetyczne ELTRIM i TELEFONIKA to podstawowy element instalacji elektrycznej służący do przesyłania prądu elektrycznego między źródłem, a odbiornikami. Wykonywane są z grubych często wielożyłowych przewodów ze względu na konieczność przenoszenia prądu o wysokim natężeniu i często pod bardzo dużym obciążeniem. Narażone są na działanie warunków atmosferycznych dlatego wyposaża się je w izolację PCV i stalowy oplot chroniący przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

 1. 8869
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 1,51 zł

  Special Price 0,93 zł

 2. -35% Kabel YKY-żo 4x2,5RE 1kV G-003093 Bębnowy, producent UE
  8880
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 4,59 zł

  Special Price 3,00 zł

 3. -45% Kabel YAKY 4x70SE 1kV G-006613 Bębnowy, producent UE
  8907
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 17,65 zł

  Special Price 9,86 zł

 4. -31% Kabel YAKY-żo 5x25SE 1kV G-016243 Bębnowy, producent UE
  8912
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 8,98 zł

  Special Price 6,24 zł

 5. -48% Kabel energetyczny YKY 2x1 0,6/1kV /bębnowy Elektrokabel T0300 YKY 2 X 1
  19997
  Dostępne
  Średnio i

  Normalna cena: 1,53 zł

  Special Price 0,80 zł

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

Kable elektroenergetyczne do zastosowań przemysłowych

Wydajne przesyłanie energii między źródłem prądu elektrycznego i odbiornikiem jest możliwe dzięki kablom elektroenergetycznym. Są to najczęściej wielożyłowe przewody o dużym przekroju, zdolne do pracy pod bardzo dużym obciążeniem. Wykorzystuje się je do przesyłania energii elektrycznej w zakładach przemysłowych czy elektrowniach. W StukPuk zaopatrzysz się w przewody elektroenergetyczne różnego typu. Specjalna powłoka izolacyjna pozwoli stosować je zarówno we wnętrzach budynków, kanałach kablowych, jak i bezpośrednio w ziemi.

Po czym poznać kabel elektroenergetyczny?

Cechą wyróżniającą kable elektroenergetyczne jest ich zdolność do przenoszenia energii elektrycznej o dużym natężeniu oraz możliwość stosowania w energetycznych urządzeniach kontrolnych czy zabezpieczających. Miedziana żyła przewodów elektrycznych zostaje zamknięta w wytrzymałej otulinie z tworzywa sztucznego oraz dodatkowo zabezpieczona stalowym oplotem. Dzięki temu przewody elektroenergetyczne pozostają odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Przewody elektroenergetyczne do zasilania urządzeń 

Kable elektroenergetyczne pozwalają na poprawne funkcjonowanie obiektu i pracę urządzenia elektrycznego. Mogą być wykorzystane jako kable zasilające odbiorniki o różnej mocy, przy czym niezwykle ważny jest prawidłowy dobór kabla do warunków pracy maszyny lub zespołu maszyn. Powłoka przewodów elektroenergetycznych jest często olejoodporna, co minimalizuje ryzyko awarii w razie kontaktu z agresywnymi substancjami chemicznymi. Nie rozprzestrzenia również płomienia, minimalizując skutki pożarów.

Kable elektroenergetyczne w układach sterowniczych  

Wysoka niezawodność przewodów elektroenergetycznych umożliwia ich wykorzystanie w automatyce przemysłowej. Układy sterowania zbudowane z kabli tego rodzaju pozwalają kierować energię elektryczną zgodnie z aktualnymi potrzebami. Funkcjonalność przewodów sterowniczych zwiększa zwłaszcza izolacja odporna na znaczne wahania temperatury. Wytrzymały oplot przewodu pozwoli uchronić instalację elektryczną przed zwarciem na skutek stopienia lub pękania żył.

Oznaczenia przewodów elektroenergetycznych

Przeznaczenie i paramenty pracy kabla elektroenergetycznego poznasz po oznaczeniu literowym, umieszczonym na oplocie zewnętrznym. W sklepie internetowym StukPuk zaopatrzysz się w bębnowe kable typu YKY, YKY-żo, YKSY, YKSY-żo oraz YAKXS o różnorodnej liczbie żył. Zbudujesz z ich pomocą bezpieczne, odporne na zużycie instalacje do przesyłania energii.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości