Gniazda, wtyczki i łączniki, które uczynią Twój dom funkcjonalnym

Gniazda i łączniki to elementy niezbędne we wnętrzu każdego budynku. Są użyteczne, ale powinny być też estetyczne. Dobrane do nich akcesoria, np. zaślepki, będą ich dodatkowym zabezpieczeniem.

Gniazda elektryczne – niezbędne elementy wyposażenia wnętrz

Gniazda elektryczne to funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz, które wybiera się nie tylko z uwagi na parametry – np. rozmiar czy materiał wykonania – ale również estetykę. W naszej ofercie znajdziesz gniazda wtyczkowe, czyli elementy pozwalające na bezpieczne podłączanie urządzeń elektrycznych do prądu. Dostępne są w kilku rodzajach. Na gniazda natynkowe zdecyduj się w sytuacji, gdy nie masz możliwości lub nie chcesz zmieniać ułożenia przewodów elektrycznych w ścianie. Gniazda podtynkowe z kolei pozwolą Ci ukryć instalację.

Gniazda z uziemieniem wybierz do kuchni i łazienki, a także w sytuacji, gdy do danego gniazda będziesz chciał podłączyć sprzęt na stałe. W przeciwnym wypadku wystarczą Ci gniazda bez uziemienia. W zależności od liczby podłączanych do prądu urządzeń właściwe będą dla Ciebie gniazda elektryczne pojedyncze, podwójne bądź potrójne.

Eleganckie łączniki do włączania i wyłączania prądu

Łączniki to kolejny element wyposażenia wnętrz, który wybiera się zarówno z uwagi na funkcjonalność, jak i estetykę. Podobnie do gniazd elektrycznych, łączniki mogą być natynkowe oraz podtynkowe. Łączniki świecznikowe stosowane do załączania dwóch oddzielnych obwodów, łączniki schodowe pozwalają zaś gasić i zapalać światło w dwóch punktach na schodach.

Inne gniazda oraz ramki, które wykorzystasz w swoim domu

Poza tradycyjnymi gniazdami w naszej ofercie znajdziesz gniazda telekomunikacyjne, sieciowe i telewizyjne. Ponadto do gniazd oraz łączników użyjesz uniwersalnych ramek. Z uwagi na różnorodność modeli i dekoracyjność niektórych z nich z łatwością znajdziesz odpowiednie produkty do mieszkania, piwnicy czy warsztatu. Ramki są wykonane z tworzyw sztucznych, drewna lub szkła. Zostały zapakowane pojedynczo, ale w razie potrzeby dostaniesz również pakiety złożone z dwóch bądź trzech egzemplarzy – to pomoże Ci zachować jednolitą stylistykę wnętrz.

Akcesoria do gniazd i łączników

Komplet gniazd i łączników dopełniają dostępne w naszej ofercie akcesoria. Zaślepki  przydadzą Ci się, jeśli w Twoim domu jest małe dziecko. Natomiast specjalne osłony założysz na gniazda i łączniki nieużywane bądź uszkodzone, gdzie mogą się znajdować aż do czasu naprawy. W sklepie znajdziesz także akcesoria służące do zautomatyzowania włączników. Zdecyduj się na nie, jeśli chcesz usprawnić system kontrolowania oświetlenia oraz zaprogramować funkcje, takie jak zapalanie i gaszenie świateł, a także uruchamianie sprzętu o wybranych porach.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości
  • Random