Ograniczniki przepięć klasy C

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. 9607
  Dostępne
  Dużo i

  Normalna cena: 136,92 zł

  Special Price 96,16 zł

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

Ograniczniki przepięć klasy C – profesjonalna ochrona instalacji elektrycznej

Zabezpiecz instalację elektryczną przed niebezpiecznymi przepięciami, które mogą zniszczyć lub uszkodzić maszyny, lampy bądź kosztowny sprzęt elektroniczny. Ogranicznik przepięć klasy C pozwoli zredukować nagły wzrost napięcia w sieci zasilającej do wartości bezpiecznej dla wielu urządzeń. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz certyfikowane ograniczniki przepięć z wymienną wkładką warystorową, które zainstalujesz w domowej lub przemysłowej rozdzielnicy na szynie DIN.

Do czego służy ogranicznik przepięć klasy C?

Krótkotrwałe skoki napięcia w sieci zasilającej, nazywane przepięciami, zdarzają się regularnie. Ich przyczyną są najczęściej wyładowania atmosferyczne oraz nagłe zmiany obciążeń wewnątrz instalacji wywołane m.in. włączaniem i wyłączaniem urządzeń. Ograniczniki klasy C, określane również jako ograniczniki przepięć typu 2, odgromniki lub ochronniki przepięciowe, skutecznie obniżają przepięcia w instalacji elektrycznej do wartości 2,5-1,5 kV, co zapewnia ochronę większości urządzeń wykorzystywanych w obiektach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej.

Ograniczniki przepięć klasy C do wielostopniowej ochrony domu

Nieprawidłowa praca urządzeń, zakłócenia w transmisji danych, zerowanie pamięci sprzętu elektronicznego czy stopienie izolacji przewodów to rezultaty przepięć w sieci elektrycznej. W skrajnych przypadkach mogą wywołać również pożar, dlatego do ochrony domu przed piorunami i skokami napięcia instalatorzy zalecają stosowanie wielostopniowej bariery zabezpieczającej w postaci odgromnika B, C oraz D.

Moduły montuje się kaskadowo, co pozwala zredukować prąd o wysokim natężeniu oraz skierować go do ziemi z pominięciem domowej instalacji elektrycznej. Ograniczniki przepięć klasy C, wychwytując przepięcia o mniejszym potencjale niż bezpośrednie uderzenie pioruna, uzupełniają w układzie zabezpieczającym ograniczniki klasy B.

Ograniczniki przepięć z wymiennym wkładem

Prawidłowa ochrona przeciwprzepięciowa wymaga sprawnych odgromników, których wymiana w razie awarii będzie szybka i bezproblemowa. Z tego powodu ograniczniki przepięć klasy C posiadają wymienny moduł ograniczający, którego uszkodzenie zostanie zasygnalizowane przez czerwone pole na obudowie ochronnika. Niezbędna jest wtedy wymiana wkładu do ograniczników przepięć, co ułatwi Ci wygodny rygiel blokujący. W StukPuk zaopatrzysz się w markowe produkty DEHN, EATON, HAGER, BETTERMANN czy LEGRAND, które zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa przed przepięciami.

 • Najczęściej oglądane
 • Nowości
 • Random