30% Taniej Darmowa dostawa Szybka wysyłka
Zapytaj:
kontakt@stukpuk.pl lub chat poniżej

Ograniczniki przepięć klasy B+C

Ustaw kierunek malejący

10 produkt(ów)

 1. 9621
  Dostępne
  Dużo i
  1 929,73 zł
 2. 9622
  Dostępne
  Dużo i
  232,69 zł
 3. 9623
  Dostępne
  Dużo i
  706,63 zł
 4. 9624
  Dostępne
  Dużo i
  771,04 zł
 5. 9625
  Dostępne
  Dużo i
  436,27 zł
 6. 9626
  Brak i
  4 195,39 zł
 7. 9628
  Dostępne
  Dużo i
  265,15 zł
 8. 9631
  Dostępne
  Mało i
  2 443,27 zł
 9. 9632
  Dostępne
  Mało i
  273,78 zł
 10. 9637
  Dostępne
  Średnio i
  1 543,79 zł
 11. Ustaw kierunek malejący

  10 produkt(ów)

Ochrona instalacji elektrycznej z ogranicznikami przepięć klasy B+C

Nagły wzrost napięcia w instalacji elektrycznej może być przyczyną poważnych uszkodzeń izolacji oraz zniszczenia sprzętu RTV i AGD, maszyn, lamp oraz wielu innych urządzeń. Ochrona budynku przed przepięciami jest możliwa przy pomocy ograniczników przepięć. W naszej ofercie znajdziesz dwustopniowe ograniczniki przepięć klasy B+C, które w łatwy sposób zainstalujesz w skrzynce rozdzielczej swojego domu.

Ogranicznik przepięć – ochrona domu przed przepięciami

Ograniczniki przepięć zapewniają kompleksową ochronę instalacji elektrycznej oraz podłączonych do niej urządzeń przed nagłymi skokami napięcia powyżej wartości znamionowej. Ich źródłem są najczęściej nagłe wyładowania atmosferyczne oraz nieprawidłowości w sieciach przesyłowych dostarczających prąd. Przepięcie może wywołać np. piorun uderzający w ziemię lub budynek nawet z dala od Twojego domu. Z tego powodu instalacja wydajnego ogranicznika przepięć, nazywanego również odgromnikiem, jest niezbędna w każdym budynku podłączonym do napowietrznej linii energetycznej.

Jaką klasę ogranicznika przepięć wybrać?

Ograniczniki przepięć podzielone zostały na klasy. Każda z nich oferuje inny zakres ochrony przed przepięciami. Przed skutkami bezpośredniego uderzenia pioruna w system zasilania chronią ograniczniki typu B. Montuje się je jak najbliżej miejsca, w którym budynek łączy się z siecią energetyczną. Zredukowane przepięcie nadal pozostaje jednak niebezpieczne dla wielu urządzeń zasilanych sieciowo. Dlatego w domach i budynkach przemysłowych stosuje się dodatkowo ogranicznik typu C. Możesz skorzystać również z modułów dwustopniowych B+C (hybrydowych), łączących zalety wspomnianych wcześniej ograniczników przepięć.

Ogranicznik przepięć B+C – koniec kłopotów z montażem

W sklepie internetowym Stukpuk.pl znajdziesz ograniczniki przepięć typu B+C uznanych marek, w tym m.in. LEGRAND, DEHN, EATON, HAGER i BETTERMAN. Są to funkcjonalne rozwiązania do instalacji w domach jednorodzinnych, zapewniające kompleksową ochronę instalacji elektrycznej. Wiele z nich oferuje podwyższoną odporność na wstrząsy oraz posiada optyczną sygnalizację uszkodzenia ogranicznika przepięć, która poinformuje Cię o ewentualnej awarii. Ogranicznik przepięć B+C w łatwy sposób zamontujesz w skrzynce rozdzielczej, zyskując wysoki poziom zabezpieczenia przed skutkami bezpośredniego uderzenia pioruna oraz wyładowań pośrednich, które miały miejsce z dala od domu. W naszej ofercie znajdziesz ograniczniki przepięć, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb.