Aparatura modułowa – gwarancja bezpiecznego korzystania z prądu

Jednym z wymogów stawianych instalacjom elektrycznym jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Szczególnie w gospodarstwie domowym, gdzie duża liczba urządzeń może doprowadzić do obciążenia systemu, konieczne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności w celu zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom. W tym celu stosuje się różnego rodzaju aparaturę modułową, dostępną teraz w naszym sklepie internetowym online.

Lampki sygnalizacyjne

Lampki sygnalizacyjne służą informowaniu użytkowników danej przestrzeni o aktualnie używanych obwodach. Lampki modułowe za pomocą kolorowych diod LED informują, które z obwodów znajdują się pod napięciem, w których obwodach jest brak napięcia oraz w których z nich doszło do zwarcia. W sklepie internetowym StukPuk znajdziesz lampki sygnalizacyjne LEGRAND i SCHNEIDER w kilku kolorach, wyróżniające się jaskrawym światłem i dużą żywotnością.

Ograniczniki przepięć

 W naszej ofercie są ograniczniki klasy B, chroniące instalację i podłączone do niej odbiorniki w przypadku bezpośredniego uderzenia pioruna w linie zasilającą lub instalację odgromową, ograniczniki klasy C, zabezpieczające większość odbiorników elektrycznych przed przepięciami komutacyjnymi i przepięciami zredukowanymi przez ograniczniki przepięć typu B, hybrydowe ograniczniki B+C, chroniące przed przepięciami spowodowanymi uderzeniem pioruna w obiekty znajdujące się w sąsiedztwie linii napowietrznych oraz ograniczniki przepięć klasy D, które chronią wrażliwe urządzenia, w tym komputery i RTV, przed skutkami przepięć.

Rozłączniki modułowe

W naszej ofercie znajdziesz również rozłączniki modułowe, które spełniają dwie kluczowe funkcje. Po pierwsze przez określony czas przewodzą prąd w warunkach znamionowych oraz podczas przeciążeń, zwarć i innych awarii. Po drugie izolują obwód, zapewniając bezpieczną pracę podczas obsługi urządzeń i sieci.

Styczniki

W poniższej kategorii znajdziesz również styczniki modułowe EATON, ETI Polam i Hager, wykorzystywane do zasilania i zabezpieczania silników elektrycznych. Stanowią one rodzaj łączników wyposażonych w jedną bądź więcej par styków roboczych, zamykanych za pomocą elektromagnesu. Stan ten utrzymuje się do czasu aż natężenie prądu na cewce nie spadnie poniżej określonego poziomu. W chwili przerwania obwodu styki uwalniane są przez mechanizm sprężynowy i obwód zostaje otwarty.

Wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe

Wyłączniki nadprądowe stosuje się w celu zmniejszenia ryzyka przeciążeń w obwodzie i zabezpieczenia izolacji przed awarią. W tej kategorii znajdziesz wyłączniki typu A, B, C i D. Wyłączniki różnicowoprądowe to z kolei element aparatury modułowej, którego zadaniem jest ochrona instalacji i urządzeń przed skutkami przeciążeń, zwarć i przepięć.

  • Najczęściej oglądane
  • Nowości